Zuckerberg, Gelecekteki Düzenlemelerle İlgili Washington’da

Cointelegraph’ın haberine göre  Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, gizlilik, rekabet ve politik içerikleri gibi internetin düzenleyici konularını ele almak amacıyla politik isimlerle görüşmek için Washington’a gitti.

Bloomberg’in 19 Eylül tarihli haberine göre bu görüşmeler, Facebook’un piyasaya sürmeye hazırlandığı Libra adlı kripto para projesinin Amerikalı milletvekilleri ve düzenleyiciler tarafından denetlenmeye başlamasının hemen ardından geldi.

Facebook Politik Merkezde

Facebook sözcüsü Andy Stone yaptığı açıklamalarda, Zuckerberg’in bu ziyareti sırasında politika yapıcılarla “gelecekteki internet düzenlemeleri” üzerinde görüşmeler yapacağını dile getiriyor.

Facebook’un talebi üzerine, Demokrat senatör ve İstihbarat Komitesi üyesi Mark Warner, Zuckerberg ve diğer ABD senatörleri arasında bu hafta bir akşam yemeği düzenlenmesi konusunda yardım oldu. Yapılan açıklamalarda konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Katılımcılar, sosyal medya platformlarının demokrasimizin korunmasındaki rolü ve sorumluluğu, seçimlerimizi savunma şeklimiz, tüketici verilerini korumak ve sosyal medya alanındaki rekabeti teşvik etmek için Kongre’nin atması gereken adımlar dahil olmak üzere birçok konuyla ilgili bir görüşmeler yaptılar.

Sosyal medya devinin CEO’su ayrıca şu anki görüşmelerde yeni gizlilik düzenlemeleri kapsamında Senato Ticaret Komitesi başında yer alan Demokrat senatör Maria Cantwell ile de bir araya gelecek.

Bunların yanında her ne kadar detaylarla ilgili bilgilere ulaşılamasa da House Intelligence yöneticisi Adam Schiff ile de bir yemek ayarlandığı belirtiliyor.

Libra Dirençle Karşı Karşıya

Amerikan meclis üyesi Maxine Waters Temmuz ayında yaptığı açıklamalarda, daha önce Facebook’un yaşadığı veri skandalı ile şu anda piyasaya sürmeye hazırlandığı Libra kripto para projesi arasında açık bir bağlantı kurmuştu. Bunun yanında Waters Haziran ayında yaptığı açıklamalarda kripto paralar yeterince incelenip düzenleninceye ve düzenleyicilerle beraber hareket edilebilecek konuma gelene kadar proje hakkında frene basılması gerektiğini dile getirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türkiye Ulusal Blockchain Altyapısı Geliştiriyor!

Sonrakini Oku

Binance Yeni Planını Açıkladı!

Bir Cevap Yazın