Yüzde 104 Arttı! Bu Metaverse Altcoin Roketleri Ateşledi!

Kripto para piyasalarının tat vermediği bugünlerde roketi yine metaverse odaklı kripto paralardan biri ateşledi. Fiyatı gün içinde 0,92 dolardan 1,84 dolara çıkan metaverse token yatırımcısının yüzünü güldürdü. En büyük kripto para birimi ise yazı hazırlandığı sırada 40.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Mines of Dalarnia (DAR)

Metaverse odaklı kripto paralar arasında yer alan DAR güne 0,92 dolar ile başlamıştı ancak günün ilerleyen saatlerinde 1,84 dolara kadar yükseldi. DAR coin yazı hazırlandığı sırada 1,61 dolardan alıcı bulmaya devam devam ediyor. Peki DAR coin nedir? Neden bu denli hızlı yükseldi?

Öncelikle bu bir P2E yani oynadıkça kazan (play to earn) projesidir. Kripto para odaklı oyun girişimlerinin önemli bir kısmı bu mantıkla çalışır. Oyunun geçtiği yerin adı Dalarnia’dır ve burada para birimi olarak DAR kullanılıyor. Workinman Interactive tarafından geliştirilen oyun geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yani metaverse coşkusu zirveye ulaştığında piyasaya sürüldü. Bu oyun şirketinin temelleri 2006 yılına kadar gidiyor, bu köklü şirket geçmişinde Disney gibi devlerle de çalışmıştı.

Mines Of Dalarnia (DAR) Geleceği Var Mı?

Oyunun en güzel yanlarından biri başlangıç için ödeme yapmadan oynayabiliyor oluşunuzdur. Ücretsiz oynanabilen bu oyunda madencilik yapıyorsunuz. Oyunun sizi gönderdiği madencilik alanında kazım yaparak buradan elde ettiğiniz değerli taşları birtakım geliştirmelerde kullanmanız gerekiyor. Böylelikle seviyeniz yükseliyor ve daha nadir kaynakların olduğu zengin madenlere ulaşabiliyorsunuz.

Oyundaki kaynaklar, madenler NFT olarak oyunculara tanımlanıyor. Oyun içindeki markette elinizdeki kaynakları (NFT) olarak satabiliyorsunuz. Şimdi, oyun ücretsiz ve kaynaklar NFT olarak veriliyor. O zaman burada bir sorun olmalı? Evet, çünkü henüz proje Alpha sürümünde ve 2022 yılının Temmuz, Ağustos veya Eylül ayında yayınlanacak asıl sürümde bunların hepsi silinecek. Alpha sürümde kendisini geliştiren kullanıcılar ise asıl versiyonda seviyelerine göre sürpriz ödüller alacak. Yani DAR token için henüz yolun başı ifadesini kullanabiliriz. Oyunun asıl sürümü geldiğinde eğer büyük bir ayı sezonuna girmemiş olursak fiyatın daha da artması mümkün olabilir. Fakat burası kripto para piyasası ve her zaman en kötüye hazırlıklı olmalısınız. Kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Telif Hakkına NFT Çözümü! Popüler Müzik Paylaşım Platformu Patent Aldı

Sonrakini Oku

Rekor Fiyat Satışıyla Yeni Solana NFT Koleksiyonu: İlk Gününde Sold Out!

Bir Cevap Yazın