Yuga Labs Bu İki NFT Koleksiyonlarını Satın Aldı: Maymun ve Punk Kardeşliği

NFT dünyasının en popüler olan NFT koleksiyonlarından biri kabul edilen Bored Aped Yatch Club’ın sahibi Yuga Labs, CryptoPunks ve MeeBits’i satın aldı. CryptoPunks ve MeeBits öncesinde Lavra Labs’ta bulunuyordu ancak bu satın alma sonrası Yuga Labs artık 423 adet CryptoPunks’a ve 1711 adet MeeBits’e sahip olmuş oldu. Bu gelişme ile beraber Yuga Labs, her iki koleksiyonun marka telif hakkını elde etmiş oldu.

Daha Büyük Aile

Yuga Labs, tıpkı sahibi oldukları Bored Aped Yatch Cluv (BAYC) ve Mutant Aped Yatch Club (MAYC) NFT koleksiyonlarında olduğu gibi CryptoPunks ve MeeBits NFT sahiplerine de tam ticari haklarını vereceğini söylüyor. Ayrıca Yuga Labs, BAYC ekosisteminin kendilerine çok şey kattıklarını belirtiyor ve hayal edemeyeceklerini noktalara beraber ulaştıklarının altını çiziyor. Yuga Labs, aynı şekilde Cryptopunks ve MeeBits ekosisteminin de kendilerine eklenmesi ile daha büyük bir aile olacaklarını iletiyor.

Öte yandan Yuga Labs, CryptoPunks’ın kurucusu Matt ve John’a hayran olduklarını da belirtiyor. Bu NFT koleksiyonunun kripto dünyasını ileriye taşıdığını söyleyen Yuga Labs, bu koleksiyonun kendi ekosistemlerine eklenmesi ile daha büyük işler yapılacağını da düşünüyor.

BAYC Ekosistemin Merkezi

Ancak Yuga Labs, BAYC ekosisteminin Yuga’nın NFT evreninin merkezi olmaya devam edeceğini de vurguluyor. Öte yandan her ne kadar Yuga, BAYC’nin önemini vurgulasa da CryptoPunks’ı geri plana atmıyor ve amacın NFT pazar pastasının dilimlerini dağıtmak değil, pastayı büyütmek olduğunu da belirtiyor.

Tüm bunlara ek olarak Yuga, gelişmeler için acele etmediklerini ancak NFT sahiplerine tam ticari hak vererek kullanıcıların projeyi nerelere taşıyacağını görmekten keyif alacaklarını ve geri bildirimlere açık olacaklarını da iletiyor.

Böylece bu önemli NFT şirketi giderek büyüyor ve ailesini genişletiyor. Hali hazırda büyük bir ekosistem olan BAYC ise ailenin yeni bireyleri ile ortak bir ekosistem kurar mı veya ortak projeler gelir mi henüz bilinemiyor ancak NFT pazarının bu büyük NFT koleksiyonlarının aynı platformda birleşmesi elbette ki iyi sonuçlar doğuracaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Popüler Kripto Para Borsası’nın ABD ve Kanada Pazarından Çekildiği İddia Ediliyor

Sonrakini Oku

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı, Metaverse’e Yönelik Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Bir Cevap Yazın