YouTube’un Kripto Para Sansürü İnanılmaz Bir Boyuta Ulaştı

Video paylaşım platformu YouTube’un bundan aylar önce kripto paralarla ilgili içerik üreten kanallara ve kişilere sert yaptırımlar uyguladığı görülmüş ve bu durum büyük tepki çekmişti. YouTube olaydan haftalar sonra yaptığı açıklamasında durumun sehven olduğunu belirtip bunu düzelteceğini belirtmişti. YouTube’un kripto para içerik yasağı ise ortaya çıkan yeni bir habere göre son hız sürüyor.

YouTube Bir Kripto Para İçerik Üreticisinin Kanalını Kapattı

Sıkıntı kısa süreliğine düzeltilse de görünüşe göre YouTube yasaklarına hiç olmadığı kadar sert devam etme kararını yeniden gündeme getirdi. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan The Moon’un aktardığı bilgilere göre, YouTube önde gelen YouTuber’lardan birisinin kanalını tamamıyla kaldırdı ve sildi.

Daha önce sadece içerikleri kaldıran ve uyarılarda bulunan YouTube’un bu sefer bir hesabı kalıcı olarak silmesi ise kripto para topluluğunda büyük bir yankı uyandırdı. Jason Appleton  yani Crypto Crow olarak bilinen içerik üreticisi, bu olaydan sonra darmadağın olduğunu ve her şeyi doğru yapmasına rağmen bunun neden gerçekleştiğini bilmediğini belirtti.

YouTube bu yazının kaleme alındığı an itibariyle konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı ve birçok kişi duruma göre farklı video paylaşım platformlarına geçmeyi planlıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yatırımcı Korkusu: Uzun Vadeli Ve Sürdürülebilir Artışın Sinyali

Sonrakini Oku

Düşüşü Bilen Analistten Bu Sefer Korkutan Bitcoin Tahmini!

Bir Cevap Yazın