YouTube’dan Kripto Para Yatırımcılarına Kötü Haber!

Dünyanın en büyük video ve içerik sitesi olan YouTube, son zamanlarda kripto para sektöründeki kişilerden çok fazla şikayet almaya başladı. YouTube’un kripto paralarla ilgili çok sayıda içeriği hiçbir uyarı yapmadan sildiği belirtiliyor.

YouTube Kripto Paralara Sansür Uyguluyor

2005 yılında kurulan ve 10 yılı aşkın bir süredir bir numaralı video platformu olan YouTube, son zamanlarda gözünü kripto para sektörüne dikmiş gibi gözüküyor. YouTube üzerinde kripto paralarla ilgili içerikleri sayesinde en çok tanınan kişilerden birisi olan Chris Dunn, platformun ”düzenlemeye tabii ürünlerin satışı” ve ”zararlı içerik” uyarılarını bahane göstererek birçok kripto para videosunu sildiğini belirtti.

YouTube üzerinde 210.000 abonesi bulunan Chris Dunn’a ek olarak, 54.000 abonesi bulunan Node Investor da Twitter üzerinde benzer bir durum yaşadığını ifade etti.

Aslında kısa bir süre önce Facebook üzerinde de kripto paralarla ilgili reklam yayınlamak yasak konumundaydı. Kripto paralara yönelik sert tavrı ile bilinen Google’a bağlı olan YouTube’un da benzer bir yasaklama adımı atıp atmayacağı şu an en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

California’da İlk Blockchain Kursu Tamamlandı

Sonrakini Oku

”Bitcoin Asla Yaygınlaşamayacak” Diyen CEO, Sebepleri Açıkladı!

Bir Cevap Yazın