YouTube Yine Kripto Para Sektörüne Savaş Açtı!

Dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından birisi olan YouTube, geçtiğimiz aylarda sergilediği kripto paralara karşı saldırgan tutumu bitirmiş gibi gözükse de, bazı içerik üreticilerinin hesapları kapatılmaya devam ediyor.

YouTube Kripto Para Yasakları Geri Mi Döndü?

YouTube bundan yaklaşık iki ay önce yüzlerce kripto para odaklı içerik üreten kişinin hesabını kapatıp videoları kaldırmıştı. YouTube kripto para içerikleri hakkında bir açıklama yayınlayıp bunun yanlışlıkla olduğunu belirtse de, bu tutum hala sürüyor gibi gözüküyor.

Ivan On Tech, Crypto Wendy O, Chico Crypto ve bir sürü diğer içerik üreticisi YouTube tarafından içeriklerinin kaldırıldığını ve hesaplarının kapatıldığını açıkladı. Ivan On Tech Twitter’dan paylaştığı gönderisinde, kripto para topluluğundan yardım istedi.

Ivan On Tech, yeni canlı yayın videosuna başlar başlamaz kanalının strike yani uyarı aldığını belirtti. YouTube konu hakkında bir açıklamada bulunmasa da, içerikleri kaldırılan kişilerin hepsinin videolarında ortak bir kelime olması dikkatleri çekti.

Twitter’daki gönderiye yorum yapan kullanıcılar, içerisinde Bitcoin (BTC) kelimesi geçen içeriklerin çoğunun kaldırıldığını veya üreticiye ceza verildiğini vurguladılar. İçerik üreticilerinin kanallarındaki yasaklanan içeriklere bakıldığında gerçekten de neredeyse %90’ının Bitcoin kelimesini içerdiği görülebiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japonya, Kripto Paraları Tartıştı!

Sonrakini Oku

Virüs İtalya’ya Sıçradı, Bitcoin Düştü!

Bir Cevap Yazın