YouTube, Ripple Yöneticisinin Hesabını Askıya Aldı

YouTube hiç beklenmeyen bir hamleye imza atarak Ripple‘ın teknolojiden sorumlu üst düzey yöneticisi David Schwartz‘ın hesabını askıya aldığını açıkladı. Ripple CTO’su David Schwartz tarafından Twitter üzerinden açıklanan bilgilere göre YouTube‘un hesabı kapatma gerekçesi ise bunun Schwartz’ı taklit eden bir üyelik olduğunu düşünmesi oldu.

Ripple’ın en çok tanınan isimlerinden birisi olan ve zaman zaman YouTube üzerinden canlı yayınlar gerçekleştiren David Schwartz’ın hesabının YouTube tarafından kapatılması aslında durumun sanıldığı gibi bir hata olmadığını düşündürüyor.

Yıllardır aktif olan ve Schwartz’a ait olduğu neredeyse kanıtlanmış durumdaki hesabın sahte hesap bahanesiyle kapatılması geçtiğimiz günlerde açılan davayı gündeme getirdi. Bilindiği üzere Ripple yönetimi YouTube’a karşı sahte içerikleri ve XRP dolandırıcılarının hesaplarını kaldırmadığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Ripple Davası İle İlişkili Olabilir Mi?

Ripple’ın açtığı dava henüz taze iken YouTube’un böylesine bir adım atması ise tesadüf olamayacak kadar birbiri ile ilişkili gözüküyor. YouTube cephesinden henüz konu hakkında açıklama gelmese de Ripple CTO’sunun tweet’inin altına gelen yorumlar bunun YouTube’un bilerek yaptığı bir hamlesi olduğuna işaret ediyor.

YouTube ve Ripple arasındaki davanın ilerleyen günlerinde işlerin daha da kızışması mümkün olabilir.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türk Bitcoin Borsaları 1.6 Milyar TL İşlem Hacmine Ulaştı, Altın Piyasasını 8’e Katladı

Sonrakini Oku

Tone Vays, Bitcoin İçin Düşüş Sinyalini Verdi

Bir Cevap Yazın