Yine Elon Musk, Yine Dogecoin!

En büyük 33. kripto para birimi Dogecoin (DOGE), bir eleştiri ve şaka olarak üretilen bir projeden ibaret olsa da, dünyanın en popüler CEO’larından birisinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, yıllardır Dogecoin ile ilgili zaman zaman açıklamalarda bulunması ile tanınıyor. Bitcoin hakkında da açıklamaları olan Musk’ın bu seferki hedefi ise yine ve yeniden Dogecoin oldu.

Doğum günü kutlanan bir köpekle ilgili esprili bir fotoğraf (caps) paylaşan Musk, bunun altına Dogecoin referansı yazdı. “Köpekler en iyi coin’e sahip” diyerek Dogecoin’e göndermede bulunan Musk, bu sayede Dogecoin’in en iyi kripto para birimi olduğunu da ifade etmiş oldu. Tabii ki Musk’ın bu paylaşımı şakadan ibaret olsa da, DOGE bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %7 ve üzeri artış yaşıyor.

Musk, 2019 yılının yaz döneminde Dogecoin’in favori kripto para birimi olduğunu tweet’lemişti ve yeni yaptığı açıklama da bununla paralellik taşıyor.

Aslında Musk’ın bu gönderisi tam da kripto paraların yükselişe geçtiği bir ana denk geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 8.900 doların üzerine çıkmayı denediği şu anlarda, neredeyse önde gelen bütün altcoin’ler hafif çaplı yükseliş yaşıyor. 210 dolara kadar gerileyen ETH, 231 doları devirdi. XRP ise yeniden 0,24 dolara çıkmak için çaba sarf ediyor.

Piyasanın genel trendinden dolayı Dogecoin yükselişinin Elon Musk tabanlı olup olmadığı ise soru işareti olarak kalacak gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore Kripto Paraları Resmen Tanıdı!

Sonrakini Oku

“Kriptolar Kişisel Piyasalara Yardımcı Olacak”

Bir Cevap Yazın