Yetişkin İçerik Platformundan Dikkat Çeken NFT Hamlesi! Yeni Özelliğini Duyurdu

Reuters tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, kullanıcıları öncelikli olarak yetişkinlere yönelik içerik yayınlayan abonelik tabanlı sosyal medya platformu OnlyFans, NFT ekosistemine giriş yaptı. Yetişkin içerik platformu, yaptığı son açıklama ile birlikte yeni özelliğini duyurdu. İşte detaylar…

Yetişkin İçerik Platformu, NFT Ekosistemine Giriş Yaptı

Londra merkezli yetişkin içerik platformu OnlyFans, yakın tarihli bir açıklamasında platformdaki kullanıcılar için yeni bir özellik eklediğini duyurdu. OnlyFans yaptığı bu açıklama ile birlikte NFT ekosistemine ilk adımını attı.

Öyle ki yüz binlerce kullanıcısı olan platform, yeni yayınladığı bir güncelleme ile birlikte, Ethereum blok zincirinde oluşturulan değiştirilemez tokenleri (NFT‘) kullanıcıların profil resimleri olarak kullanabilmesini mümkün kıldı.

Yayınlanan rapora göre şirket, yaklaşık olarak son iki aydır bu yeni özellik üzerinde çalıştığını bildirdi.

OnlyFans CEO’su Ami Gan, NFT profil resimlerinin kullanıma sunulmasının NFT yolculuğunun yalnızca ilk adımı olduğunu söyledi ve açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Yayınladığımız bu özellik, NFT’lerin platformumuzda oynayabileceği rolü keşfetmenin ilk adımıdır.”

İlk Adım Twitter’dan Geldi

Öte yandan dev sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz ay kullanıcıların doğrulanmış NFT’leri  profil resimleri olarak kullanmasına olanak sağladı ancak bu özellik şu ana kadar yalnızca şirketin premium hizmetinin aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Buna ek olarak Facebook ve Instagram‘ın da, ana şirket olan Meta’nın meta veri tabanını daha da derinleştirmeye devam etmesiyle benzer bir özelliği başlatmaya hazırlandığı bildiriliyor.

İlk olarak 2016 yılında yayınlanan OnlyFans, kredi kartı şirketlerinin baskısıyla geçtiğimiz yıl Ağustos ayında platformdaki paylaşımlara kısıtlama getirdi.

Alınan bu kararla birlikte platformdaki pek çok içerik oluşturucu, tek bir karar yüzünden kendilerini mali yıkımın eşiğinde buldu. Ancak İngiltere merkezli şirket, gerekli güvenceleri sağladıktan sonra aynı ay içinde tartışmalı politika değişikliğini hızla geri aldı.

Öte yandan bir dizi yetişkin içerik sitesi hali hazırda kripto para birimlerini benimsedi. Ancak OnlyFans’ın NFT trenine atlaması, kripto para birimlerinin yetişkin eğlencesinde bir fikstür haline gelebileceği anlamına geliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

JPMorgan NFT Açıklaması! Şirketin Eski Direktörü Bu Altcoin’e Transfer Oldu!

Sonrakini Oku

Kazakistan’dan Kripto Madenciliğine İlişkin Kritik Hamle!

Bir Cevap Yazın