Yeterince Bitcoin (BTC) Kalmayacak: MicroStrategy Yine BTC Aldı

Ağustos 2020 döneminden beri Bitcoin (BTC) alan MicroStrategy, durmak bilmeden bunu devam ettiriyor. MicroStrategy tarafından bugün yapılan açıklamada şirketin 10 milyon dolarlık daha ek Bitcoin alımı yaptığı belirtildi.

10 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Aldı

MicroStrategy, 33.808 dolarlık birim fiyat üzerinden 295 Bitcoin daha aldığını açıkladı. Bu da şirketin elindeki toplam BTC miktarını 71.079’a kadar çıkardı. 2020 yılından beri yapılan alımların ortalamasına bakıldığında ise bunların 16.109 dolarlık fiyata sahip olduğu görülüyor. Yani MicroStrategy an itibarıyla 33.000 dolardan BTC alsa bile yaptığı alımların ortalaması 16.000 dolar seviyesinde.

btc

MicroStrategy yaptığı son alımla toplamda 1,145 milyar dolarlık BTC alımı yapmış oldu. Şirketin ortalamasının 16.000 dolar olduğu düşünülürse artık bu sermayesi ikiye katlanmış ve 2 milyar doların üzerine çıkmış durumda. MicroStrategy’nin elindeki BTC’lerin toplam miktarı ise Bitcoin fiyatı 41.000 dolara kadar çıktığında 3 milyar doları zorlamaya başlamıştı.

MicroStrategy, Yeni Bir Dönemi Başlattı

Şirket ilk alımını Ağustos 2020 tarihinde yaptı. O tarihlerde 250 milyon dolarlık yani 21.454 Bitcoin alımı yapan MicroStrategy, aslında bir akım başlattı. MicroStrategy sonrasında önde gelen birçok şirket BTC almaya başladı ve bu durum bir nevi kurumsal firmaların BTC’ye akın etmesini sağladı.

MicroStrategy’nin devamında Ruffer Investment, SkyBridge Capital, Square ve buna benzer birçok önde gelen şirket Bitcoin aldı. Michael Saylor ise Bitcoin ekosisteminde önemli bir isim haline geldi. Saylor, başarı için formülünü de Bitcoin alımı yaptıktan sonra bir tweet ile açıkladı. Ünlü CEO’ya göre başarılı olmak için “erken kalkmak, geç vakitlere kadar çalışmak ve Bitcoin almak” gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Bir Bitcoin (BTC) Destekçisi Olduğunu Açık Açık Dile Getirdi!

Sonrakini Oku

Bu Gösterge Bitcoin’de (BTC) Bir Başka Ralli Sinyali Olabilir!

Bir Cevap Yazın