Yeni Bir Ripple Uygulaması Geliştirildi

Ripple’ın desteklediği XRPL Labs startup’ı yeni bir ödeme uygulaması geliştirdi. iOS ve Android cihazlarından indirilebilen XRPayments isimli uygulama, mağaza sahiplerinin kolayca XRP ödemeleri alması için tasarlandı.

XRPayments

Uygulama tüm uyumlu cihazları anında PoS (satış noktası) sistemine çeviriyor ve perakendecilerin olay yerinde XRP kabul etmesine olanak tanıyor. XRPL Labs’in kurucusuWietse Wind uygulamanın Hollanda’da düzenlenecek XRP toplantısında kullanılacağını açıkladı.

XRPayments’a gömülü bir para birimi çeviricisi bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun anında yerel para – XRP çevrimi miktarını hesaplayabiliyor. XRP Labs bu uygulamanın dışında üç farklı XRP merkezli platform geliştiriyor.

  • Kullanıcıların mocil cüzdanlarındaki fonlarına erişmesine, XRP gönderip almasına yarayan bir imza platformu
  • Mobil bir soğuk depo işletim sistemi, XRP sahiplerinin soğuk cüzdan oluşturup yönetebileceği güvenilir bir uygulama
  • Web tabanlı bir merkezsiz değişim hizmeti, kullanıcılar üçüncü parti konumundaki aracılara ihtiyaç duymadan XRP işlemleri yapabilecek.

Ripple’ın toplu fonlama ve geliştirme birimi Xpring yakın zamanda XRPL Labs’i desteklediğini açıkladı. Startup’a XRP cinsinden yapılan ve miktarı açıklanmayan yatırımla şirketin bağımsız çalışmalarının 2 ila 3 yıl aralığında sürdürülmesi amaçlanıyor.

Son olarak XRP haberimizin hazırlandığı sıralar %0,52 düşüşle 0,33 dolardan işlem görüyor. XRP’teki günlük hacimse 902 milyon dolar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple, Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

Sonrakini Oku

Çarpıcı İddia: Bu Üç Bitcoin Değeri Boğa Sinyali Veriyor!

Bir Cevap Yazın