Yeni Bir Bitcoin (BTC) Balinası Doğdu: Bloomberg’den Dikkat Çeken Açıklama

Bitcoin (BTC) fiyatı 23.000 doların üzerine çıktı ve sadece kripto para sektörü değil neredeyse genel olarak bütün finans sektörü Bitcoin’i konuşmaya başladı. Tabii ki lider kripto para biriminin bu yükselişi ile birlikte birçok kurumsal yapılanma kripto para yatırımı yapmaya başladı. Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre ise bir kurum aldığı tek gecelik kararda Bitcoin balinası haline geldi.

600 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

Özellikle volatilite üzerine odaklanan ve bu alanda en iyilerden birisi olan fon, 600 milyon dolardan fazla Bitcoin satın aldı. Brevan Howard Asset Management kurucu ortağı Alan Howard ile güçlerini birleştiren One River Asset Management isimli fonun 600 milyon dolarlık Bitcoin alarak önemli bir yatırım yaptığı görülüyor.

Kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin’e yönelik ilginin önemli bir büyüme elde ettiğini belirten One River Asset CEO’su Eric Peters, ilk alımlarının üzerine 2021 yılının başlarında da toplam 1 milyar dolarlık alıma ulaşmak için yollarına devam edeceklerini belirtti. Yani Peters 1 milyar dolarlık alım yapana kadar BTC ile ETH alacağını bizzat açıkladı.

23.000 Dolarlık Bitcoin Fiyatı, FOMO Yarattı

600 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum’u hangi tarihte aldığını açıklamayan Peters’ın 10.000 dolar ile 15.000 dolar arasında alım yaptığı tahmin ediliyor. Bu da şirketin zaten an itibarıyla 1 milyar dolardan fazla değere sahip kripto para yatırımı olduğuna işaret etmekte. Bitcoin fiyatı 16 Aralık tarihinde 20.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırsa da asıl FOMO 23.000 dolara kadar yükselmesinden sonra başladı.

btc

Bitcoin fiyatının 23.000 dolara çıkması bazı yatırımcılar için düşüş emaresi olsa da kurumsal yatırımcıların 2021 yılında daha fazla alım yapacaklarını belirtmeleri bunun düşünüldüğü gibi ilerlemeyebileceğini gösteriyor. One River’ın kripto para sektörüne giriş yapmadan önce bir kripto para firmasını da satın aldığı belirtilmekte. Elwod Asset Management isimli şirketin, One River’a kripto para alım satım hizmetleri sağladığı ve bunun yanı sıra piyasa ile teknik analiz verisi verdiği belirtiliyor.

MassMutual da Yüklü Bitcoin Aldı

Kısa süre önce kripto para sektörüne giriş yapan ve 100 milyon dolarlık Bitcoin alan MassMutual da benzer bir yol izlemişti. MassMutual, Bitcoin alımı yapmasına aracılık eden NYDIG’e belirli bir miktarda yatırım yaptı. Peters, Bitcoin fiyatı 16.000 doları görmeden alımlarını bitirdiklerini ve fiyat dalgalanmasından yararlandıklarını ifade etti. Belki de firma 2021 yılının başlarında da bu tarz fiyat dalgalanmaları bekliyor olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Milyarder İsimden Yatırımcıları Kızdıracak Bitcoin (BTC) Açıklaması

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) Fiyatı Uçuşa Geçti: Ünlü Fon Yöneticisi Durumu Yorumladı

Bir Cevap Yazın