Yatırımcıların Favorisi Hala Bitcoin

Value Walk isimli bir internet sitesinde yapılan bir araştırma sonuçları, insanların %46,7’sinin hala diğer kripto paralar yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor. Ayrıca araştırmaya göre katılımcıların %76’sı kripto kışın 2019 yılında sona ereceğini düşünüyor.

Value Walk’un raporunda kimlerle görüşüldüğü ya da katılımcıların kimler olduğuna dair net bilgiler paylaşılmadı. Bunun yanında rapor kripto para birimlerinin genel farkındalığı konusunda ilginç bilgiler ortaya çıktı.

Favori Kripto: Bitcoin

Katılımcılara öncelikle “En sevdiğiniz kripto para hangisi?” sorusu soruldu. Sonuçlar şu şekildeydi:

Bitcoin: %46,7

Ethereum: %31,4

Ripple: %21

Araştırma sonuçlarında diğer kripto paralara ilişkin sonuçlara yer verilmiyor.

Favori Borsa: Binance

Araştırmanın ikinci sorusu “Tercih ettiğiniz kripto para borsası hangisi?” oldu. Katılımcılar bu soruya açık ara farkla “Binance” cevabını verdi. Binance katılımcılardan %71,3 gibi büyük bir oy alırken Coinbase %15,5 ve Bittrex %13,2 oy toplayabildi.

Anketin üçüncü sorusu uzun zamandır devam eden ayı piyasası hakkındaydı. Sonuçlara bakıldığı zaman katılımcılar ayı piyasasının ömrünün çok da uzun olmadığını düşünüyor. Katılımcıların %76’sı kripto kışın 2019 yılında sona ereceği kanısında…

Bununla ilgili olarak katılımcıların %80’i fiyatlar bu şekilde düşükken kripto para almaya sıcak baktıklarını ifade ederken %20’lik kesim piyasanın biraz daha toparlanmasını bekleyeceklerini belirtiyor.

Öte yandan katılımcılar, yatırım yaparlarsa ne kadar tutarı kripto paralara ayıracakları ile ilgili soruya da net cevaplar verdi:

1.000 dolardan daha az: %25

1.000 dolar ile 50.000 dolar arası: %52

50.000 dolardan daha fazla: %13

Yatırım yapmam: %19

Diğer: %12

2018 Haziran’da yapılan başka bir araştırmada 1980-2000 arasında doğan neslin %27’sinin Bitcoin yatırımlarını emlak yatırımlarına tercih ettiği de ortaya çıkmıştı.

Ayrıca katılımcılara günlük hayatlarında kripto paraları kullanıp kullanmadıkları da soruldu. Katılımcılardan %52’si kripto para birimlerini günlük hayattaki alışverişlerinde kullandıklarını dile getirdi. Dolayısıyla bu sonuç benimsenme oranının arttığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Yatırımcı Novogratz, ABD’nin Eylemlerinin Bitcoin İçin Olumlu Olduğunu Savundu!

Sonrakini Oku

Kripto Para Borsalarının Yeni Çılgınlığı

Bir Cevap Yazın