Yatırımcılar XRP’den Vazgeçmeye Mi Başladı?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, 2019 yılının en çok kaybedenlerinden birisi oldu. 0,20 doların altına ve 0,17 dolar seviyelerine kadar gerileyen XRP, yatırımcıların Ripple’ı eleştirmesine sebep oldu.

Ripple yıl ortasına kadar kurumsal müşteriler için toplu ve indirimli XRP satışını sürdürse de, artan tepkilerden sonra yıl sonuna doğru bundan vazgeçti. Buna  ek olarak Ripple’ın aldığı 200 milyon dolarlık son yatırım da firmayı 10 milyar dolarlık değerlemenin üzerine çıkardı. XRP fiyatına etkisi olmayan olay ise görünüşe göre yatırımcılar için bardağı taşırdı.

XRP Cüzdan Sayısında Korkutan Düşüş

Newsbtc kaynağının aktardığı habere göre, XRP yatırımcıları çok büyük zarar etmek pahasına da olsa XRP’den vazgeçmeye ve ellerindekini itibari paraya çevirmeye başladı. Kripto para analistlerinden Luke Martin, önde gelen kripto paraları incelediği çalışmasını Twitter’dan duyurdu ve XRP’nin durumuna da değindi.

Martin’in tweet’inden de görülebileceği üzere 2019 yılı boyunca aktif XRP adreslerinin sayısı %49,14 gibi inanılmaz bir düşüş yaşamış. XRP’nin benzeri olarak görülen XLM’nin cüzdan sayısındaki düşüş ise %66 seviyelerinde. Bu verinin XRP fiyat düşüşü ile aynı seviyede olması da, üzücü tabloyu doğrular nitelikte.

Buna rağmen XRP yine de 2020 yılı için dev bir Amerikan firmasından iyi haber almıştı. İlerleyen günlerde XRP’nin beklenmeyen bir yükseliş yaşaması da bu ve buna benzer birkaç sebepten ötürü hala olası gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Fiyatı İyi Haberlere Rağmen Neden Artmıyor? İşte 2 Sebep!

Sonrakini Oku

Her Yıl Bitcoin Yatırımcılarına En Çok Kazandıran Dönem Hangisi?

Bir Cevap Yazın