Yatırımcılar, Kripto Paraları Küresel Finansal Sistemin Parçası Yapmak İstiyor

Bloomberg’in dün paylaştığı bir habere göre, kripto para piyasasının en büyük yatırımcılarının içinde bulunduğu bir grup, dijital varlıkları ve token’ları küresel finansal sistemin bir parçası haline getirilmesi için görüşmelerde bulunmak üzere ocak ayında toplandı.

Toplantıya Katılan İsimler

Cointelegraph’ın haberine göre, yirmiden fazla yatırımcının katıldığı toplantıya Standard Chartered yöneticisi Hoe Lon Leng liderlik yaptı. Singapur’da lüks bir tesiste düzenlenen toplantıya katılanlar arasında Galaxy Digital, Coinbase ve Binance gibi tüm kripto para ekosistemi tarafından tanınan isimler de vardı.

Bloomberg’in haberine göre toplantıda, işlem hacimlerini arttırırken maliyetleri düşürecek kripto para türevleri için takas merkezi oluşturulması planlandı. Liquidity Offset Network adı verilen takas merkezinin Singapur Finansal Otoritesi tarafından güncel ve düzenlenmiş olarak temmuz ayında başlatılabileceği de toplantının sonuçları arasında yer aldı.

Bunların yanında toplantıya katılan isimlerden biri olan Simon Nursey, toplantıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Bu adımı, geleneksel finans firmalarının kripto ekosistemine girişini özümsemek adına kripto para piyasasını şekillendirmek olarak değerlendiriyoruz. Yeni Bir varlık sınıfının ortaya çıkmasına tanıklık ediyoruz.

OTC İşlemleri

Öte yandan toplantıda, şu anda borsalarda işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerinden çok Bitcoin tezgah üstü sözleşmelerinin (OTC) görüşüldüğü belirtildi. Ayrıca Nursey, sözleşmeler hakkında genel kabul görecek bir rehberin daha fazla Wall Street bankasını ve kurumsal yatırımcıyı kripto para piyasasına çekeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Toplantıya katılan isimler sürekli olarak kripto ekosistemini geliştirmek için adımlar atan ve piyasaya büyük katkısı olan isimler. Örneğin, Coinbase benimsenmenin artması adına kripto para tabanlı yeni debit kartını kullanıcılarla geçtiğimiz günlerde buluşturdu. Bunun yanında Binance de kullanıcılarına kolaylıklar sunmak için Visa ve Mastercard ile kripto para alım işlemlerini başlattı. Binance.com ve Trust Wallet’ın ardından borsa son olarak android telefonlarda da iki önemi ödeme aracıyla kripto para alınabileceği haberini kullanıcılarıyla paylaştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İki Bin Yeni Noktada Daha Bitcoin Satılacak!

Sonrakini Oku

Japon Devinden, ‘Akıllı Kripto Para Cüzdan Kartı’ Üreticisine 15 Milyon Dolarlık Yatırım!

Bir Cevap Yazın