Yatırımcılar Bitcoin (BTC) mi Yoksa Ethereum mu Seçmeli? İşte Yanıt!

Dünyanın en ünlü derecelendirme kuruluşlarından birisi olan Weiss Ratings, kripto para yatırımcıları için oluşturduğu Weiss Crypto Ratings iştiraki ile ara ara yatırımcılara yön verebilecek açıklamalarda bulunuyor. Weiss Ratings, 2020 yılının en çok tartışılan konularından birisi olan “Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?”  sorusuna da bu şekilde yanıt vererek yatırımcılardan gelen talebi cevapsız bırakmadı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum birim fiyat olarak hala Bitcoin’in çok ama çok gerisinde olsa da tanınırlık ve ana akım kabul konularında kesinlikle Bitcoin’e yetişmiş olabilir. Weiss Ratings ise buna rağmen Bitcoin’in çok daha iyi bir uzun vadeli yatırım aracı olmaya devam ettiğini vurguladı.

Ethereum ve Bitcoin’in Farkı

Weiss Ratings uzmanları, Ethereum’un aslında sık alım satımlar için iyi bir tercih olduğunu, BTC’nin ise HODL için iyi bir tercih olduğunu ifade etti. 2017 yılının başlarında ETH ilk kez 300 dolara ulaştığında Bitcoin’in 1.000 dolar yani ancak bunun 3 kat üstünde olduğunu belirten Weiss uzmanları, şimdiki farkın ise 11 kat olduğuna dikkat çekti.

Gerçekten de yıllar geçtikçe BTC ve diğer kripto paraların arasındaki fiyat farkı devamlı olarak arttı. Bu da BTC’nin uzun vadeli yatırım için daha uygun olabileceğini gösteriyor. ETH ise kısa al satlar ile yatırımcılara volatil anlarda fırsatlar sunmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP), İki Büyük Girişime İmza Attı

Sonrakini Oku

NBA Top Shot’ın Ortağı Flow’un ICO’su Başladı!

Bir Cevap Yazın