Yatırım Firması Açıkladı: Bu 3 Durum Bitcoin’i Ateşleyecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün itibariyle yeniden 9.000 doları üzerine çıksa da, araştırma firmaları ve analistlerin gözündeki hedef çok daha farklı.

Bitcoin 1 Trilyon Dolara Çıkabilir!

Önde gelen araştırma ve yatırım firmalarından ARK Invest‘in son yazısında ise Bitcoin’in 3 durum sayesinde 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşabileceği vurgulanıyor. Bu da aslında BTC’nin mevcut değerinin yaklaşık 6 kat artması anlamına geliyor.

Ark Invest’in yukarıdaki tweet dizisinden de okunabileceği üç önemli Bitcoin gelişmesi ise şu şekilde sıralanabilir:

  1. Paranın yeni hali olarak Bitcoin:

ARK Invest, Bitcoin’in yavaş yavaş itibari paraların yerini alabileceğini ve bu sayede rekor bir yükseliş ile 1 trilyon dolara ulaşabileceğini savunuyor. Bitcoin’in 40 trilyon dolarlık en büyük dört ekonominin dışındaki para piyasasının %5’lik payını bile elde etmesi, değeri rahatlıkla 1 trilyon dolara çıkartabilir.

  1. Dijital değer saklama aracı olarak Bitcoin:

ARK Invest Bitcoin’in yavaş yavaş dijital altın yani dijital değer saklama aracı haline geldiğini vurguluyor. Bitcoin’in, altının piyasa payının %15’ini elde etmesi, 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerini beraberinde getirebilir.

  1. Yaptırım uygulanamayan, off-shore varlık olarak Bitcoin:

ARK Invest son olarak önde gelen zenginlerin off-shore bankacılık yöntemleri yerine Bitcoin ile varlıklarını koruyabileceğini düşünüyor. Bitcoin’in bu sektörün küçük bir kısmını bile ele geçirmesi, değerini kolaylıkla 1 trilyon doların üstüne taşıyabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Fiyat Artışlarının Ardından BTC Hash Rate’i Rekor Kırdı

Sonrakini Oku

Kriptoların Başı “Varlık Sınıflandırması” İle Dertte: Nedir Bu Sınıflandırma?

Bir Cevap Yazın