Yasal Mücadele, Fiyat Düşüşleri ve Yeni Gelişmeler: 2021 Ripple (XRP) İçin Nasıl Geçti?

Tam bir yıl önce ABD Menkul Kıymetle ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve iki yöneticisine dava açtı. Bu haber ekosistemde bomba etkisi yarattı ve etkileri hala devam ediyor. Ancak tüm bu sürece rağmen Ripple CEO’su, bu zamana kadarki en iyi yılı geçirdiklerini ifade ediyor.

Kripto Para Değerlendirmesi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in dava açmasının üzerinden tam bir yıl geçtikten sonra Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Bilindiği gibi SEC hem Ripple’a hem de CEO Brad Garlinghouse ve kurucu Chris Larsen’a kayıt dışı menkul kıymet satmak iddiasıyla dava açmıştı.

Garlinghouse konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda daha önce defalarca dile getirdiği bir şeye de değindi ve bu durumun sadece Ripple’ı değil tüm kripto para endüstrisini etkilediğini ifade etti.

CEO açıklamasında, “2021, kripto için bir dönüm noktası oldu. Milyarlarca insanı küresel finans camiasına getirme fırsatının kabulü ve farkındalığı hiç bu kadar net olmamıştı. Çok daha az maksimalist ve sektöre katılan çok daha fazla kişi olduğunu görmek inanılmazdı.” sözlerini kullandı.

XRP’nin En İyi Yılı

Garlinghouse, XRP destekli ODL çözümünün RippleNet ağı tarafından işlenen ABD doları cinsinden hacmin dörtte birini oluşturduğunu ifade etti. Yapılan açıklamalara göre, ODL işlemlerinde 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana 25 kat artış yaşandı.

Buna ek olarak CEO, 2021 yılının XRP için en iyi yıl olduğunu ve RippleNet‘in küresel olarak muazzam bir büyüme ile bugüne kadarki en iyi yılını yaşadığını açıkladı. Açıklamalarında Garlinghouse, ODL’nin ödeme ihtiyaçları noktasında dünya çapında 20’den fazla ülkede erişilebilir durumda olduğunu dile getirdi.

Kripto’nun “Vahşi Batı” olarak nitelendirilmesine de değinen CEO, “Kriptoyu Vahşi Batı olarak adlandırmak bir saçmalık. Çoğu platform, küresel olarak finansal düzenleyicilere uyuyor. Bu endüstri, düzenli bir alan ile tutarlı şekilde uygulanan düzenleyici netlik ve düzenleme talep ettiği için cezalandırılmamalıdır” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Carolina Hurricanes, Popüler Şaka Para Birimini Ödeme Yöntemlerine Ekledi

Sonrakini Oku

Altın ve Doların Düşeceğini Bilen İsim Türk Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

Bir Cevap Yazın