Yanıltmayan O Metrik, Bitcoin (BTC) Fiyatının Gideceği Yönü Tayin Etti!

Klasik bir Bitcoin (BTC) zincir üstü göstergesi, piyasanın durgun olmasına rağmen beklenen sinyali işaret etti. Look Into Bitcoin’in kurucusu Philip Swift, yatırımcılara Bitcoin ile ilgili müjdeyi verdi.

Bitcoin, Yukarı Yönlü Kırılmaya Mı Hazırlanıyor?

The Puell Multiple metriği, Bitcoin fiyatının yeşil bölgeye girdiğini göstererek ralli sinyali verdi. Kullanımı son derece basit olan ancak doğru rotayı çizen Puell, Bitcoin piyasasının uç noktalarını anlamak adına madenci işlemlerini izler.

BTC fiyatının dip ve zirve fiyatlarının sinyalini başarıyla gösteren metrik, bu zamana kadar yanıltmadı. Tarihte beşinci kez yeşil “satın alma” bölgesine giren Puell, yatırımcılarını heyecanlandırdı. Başarılı yönetici Philip Swift, Puell metriğinin gösterdiği rotayı şöyle onayladı: “Puell Multiple için bu hafta yeşil bölgeden çıkış cehennemine girmiş bulunuyoruz. Büyük ölçüde zorluk derecesine ve hash oranındaki artışa bağlı. Bu durum devam edip Bitcoin madencileri geri dönerse hash oranı hızla yükselmeye devam eder. Bu da iyiye bir işarettir.”

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Çin’de yasaklara takılan madenciler, daha fazla rekabet yaratacak ve Bitcoin hash oranını artıacak. Madenciliği etkileyen son sarsıcı olayların ardından gerçekten ne zaman sona ereceği ise merak konusu.

Bitcoin Dip Hareketini Tamamladı Mı?

Bununla birlikte Puell metriğinin verdiği geri dönüş sinyali Bitcoin fiyatında dip görülmesinin habercisi olabilir. Ünlü yatırımcı ve analist Rekt Capital, Puell metriğindeki yeşil bölgeye düşüşlerinin BTC/USD paritesinde dip fiyat hareketini tetiklediğini belirtmişti. Puell metriğindeki yeşil bölgeye olan yolculuk, Bitcoin (BTC) fiyatının dip hareketi esnasında gerçekleşir ve fiyatlarla tam olarak örtüşmez. Son olarak, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.825 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Geliştiricisi Amerika’da Hapse Giriyor! Suçu, Kripto ile Düşmana Yardım!

Sonrakini Oku

Son Dakika: MicroStrategy, 400 Milyar Dolarlık Fondan Rekor Yatırım Aldı

Bir Cevap Yazın