Yanıltmayan İndikatörün Ethereum Fiyat Tahmini Ortaya Çıktı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki Ethereum 1 ay gibi kısa bir sürede değerini neredeyse ikiye katladı ve 240 dolar seviyesinden 440 dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı. ETH, 440 doları gördükten sonra  hafif bir düzeltme yaşasa da hala yükselişin bitmediğini düşünenler var.

Daha önce ETH fiyat tahmini konusunda uzmanları ve yatırımcıları yanıtlmayan Ethereum opsiyon piyasası verileri de bu yükselişin bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Opsiyon sözleşmeleri çoğunlukla kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan ve fiyat üzerinde ciddi bir etkiye sahip olan bir yatırım aracı olarak biliniyor.

Ethereum Opsiyon Sözleşmeleri 500 Dolara İşaret Ediyor

Ethereum opsiyon sözleşmelerinin son 3 aylık süre içerisinde hacim açısından %250 artması da yatırımcıların ETH fiyat yükselişinin henüz bitmediğini düşünmesine neden oluyor. Şu an için Eylül ayı için 340 dolardan 880 dolara kadar opsiyon alım emri verildiği görülmekte. ETH opsiyonlarında emirlerin büyük bir kısmının ise 480 dolar üstüne işaret ettiği görülüyor.

Analist DonAlt, Discord üzerinden yaptığı bir açıklamada bunun Ethereum için 500 dolarlık fiyatın yakın olduğu anlamına geldiğini belirterek yatırımcılara yükseliş için hazır olmaları gerektiği işaretini verdi. Zaten inanılmaz bir yükseliş rallisi içerisinde olan ETH, 500 doları görürse 2 yılın rekorunu kırmış olacak ve fiyat bu noktadan sonra durdurulamayabilir.

Eğer Ethereum‘un 500 doları kırması, beklenen ETH 2.0 güncellemesinin zamanına denk gelirse fiyat belki de eski rekor seviyesi 1.400 dolara kadar bile çıkmayı deneyebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Artık Bu Bankadan Daha Değerli: BTC İlk 25’te!

Sonrakini Oku

Şant Manukyan Sert Yükselebilecek Coin’i Açıkladı

Bir Cevap Yazın