Yanılmayan Analistten Korkunç Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Bitcoin (BTC) fiyatı birçok olumsuz gelişmeye rağmen tutunmayı ve 10.000 dolar desteğinin üstünde kalmayı başardı. Lider kripto para biriminin önce KuCoin borsasının hacklenmesi, sonra BitMEX borsasına dava açılması ve son olarak da ABD’nin teşvik ödemelerinin ertelenmesi ile düşüş yaşadığı görülse de hiçbiri BTC’yi yıkamadı.

Ancak daha önce Bitcoin hakkında yaptığı tutarlı tahminleri ile tanınan bir kripto para analisti, çok yakın bir zamanda 9.100 doların görülebileceğini belirtti. Analist Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyatının 11.200 dolar seviyesinden düşerek aslında yeni bir düşüş trendine girdiğini belirtti.

Bitcoin 9.000 Dolar Bandına Düşecek

Bitcoin fiyatının bu direnç noktasının altında kaldığı sürece tehlikede olacağını ve yukarı yönlü bir hareket görülmesinin pek olası durmadığını ifade eden analist, düşüş beklentisini de tekrarladı. Kripto para analistine göre volatilitenin devamlı olarak azalması aslında yakında büyük bir hareket olacağının göstergesi.

Bitcoin’in 180 günlük volatilitesinin en düşük seviye olarak 0,028’e kadar düştüğünü belirten analist, bunun 2 yılın en düşük seviyesi olduğuna dikkat çekti. Poppe’ye göre Bitcoin bu hafta içerisinde 9.500 ile 9.800 dolar bölgelerin gerileyebilir. Buradaki destek noktalarının başarısız olması durumunda ise fiyat 8.800 dolar ile 9.100 dolara kadar düşecektir.

Aslında Bitcoin grafiğindeki endişe verici sinyallerin sayısı artmaya devam ediyor ve Crypto Michael bu tahminlerinde haklı olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

2020 Yılının Kripto Para Borsaları Bilançosu Açıklandı

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) “Artık Yeter” Demeye Hazırlanıyor!

Bir Cevap Yazın