XRP’nin Kaderini Belirleyecek Anket Sonuçlandı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin başı son günlerde adeta dertten kurtulmuyor. 2019 yılında diğer kripto paralara göre pek bir yükseliş elde edemeyen XRP, bir de Ripple‘ın yaptığı toplu satışlarla iyiden iyiye düşüşe geçmiş ve topluluğun tepkisini çekmişti. Sorun o kadar büyüdü ki, bazı XRP yatırımcıları ağda hard fork yapmayı bile planladıklarını açıkladı.

En son gerçekleştirilen toplu satıştan sonra yeni bir tanesinin yapılmaması topluluğu rahatlatsa da, aslında daha önceden var olan bir sorun tekrardan gün yüzüne çıkmış oldu. XRP, direkt olarak Ripple tarafından üretilmesinden dolayı bazılarına göre menkul kıymet olarak görülmekte ve şu an ABD içerisinde bu konuda davalar devam ediyor.

XRP Para Birimi Mi?

XRP’nin menkul kıymet kabul edilmesi Ripple’ın izinsiz menkul kıymet satışı yaptığı anlamına gelecek ve bu da XRP’nin değerini neredeyse sıfıra kadar indirip, Ripple’a rekor cezalar gelmesine yol açabilir. Kripto para sektöründe tanınan bir sima olan avukat Preston Byrne da Twitter üzerinde XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına karar verilmesinde yardımcı olacak bir anket başlattı ve sonuçlar ortaya çıktı.

Byrne, Ripple’ın avukatlarının XRP’nin bir ”para birimi” olduğunu iddia edip, bu yüzden menkul kıymet olamayacağını vurguladıklarını açıkladı. Byrne da bunun doğru olup olmadığını öğrenmek için yaklaşık 5.500 kişinin katıldığı ankette XRP’nin bir ürün veya hizmet satın almak için kullanıp kullanılmadığını sordu.

Yukarıdan da görülebileceği üzere sonuçlar XRP’nin aleyhine çıktı ve bu durum önümüzdeki tarihlerde gerçek anlamda sorun yaratabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin ATM Sayısında Rekor Yükseliş!

Sonrakini Oku

Sahte Diplomalarla Mücadelede Blockchain Kullanılacak

Bir Cevap Yazın