XRP’den Sonra Bir Müjde de Litecoin (LTC) Yatırımcılarına Geldi!

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı, SEC tarafından açılan dava öncesinde Flare Network airdrop haberi ile inanılmaz bir artış yaşadı. XRP fiyatının kısa sürede 0,30 dolardan 0,77 dolara kadar çıkışının temel sebebi olarak görülen airdrop, şimdi de Litecoin (LTC) yatırımcıları için duyuruldu.

FLR XRP LTC

Flare Network Ekibinden Litecoin Müjdesi

Flare Network tarafından yayınlanan gönderide Flare’in Litecoin ile entegre olacağı belirtildi. Flare Network’ün ana ağının 2021 yılının ikinci çeyreğinde aktif hale getirilmesi bekleniyor ve entegrasyon da bu tarihte yapılacak. Bu sayede Flare ağı üzerinde LTC kullanılabilecek ve LTC’ye akıllı kontrat fonksiyonu kazandırılacak.

İlk başta XRP ve ETH ağlarını bir araya getirmek ve bunların önemli özelliklerini tek bir ağda kullanabilmek için geliştirilen Flare, an itibarıyla Litecoin’i de projesine dahil etti. Flare Network geliştirici ve kurucu ekibinin token payını azaltarak, 5 milyar adet FLR’yi Litecoin yatırımcılarına dağıtacağını da açıkladı.

5 Milyar FLR, Litecoin Yatırımcılarına Dağıtılacak

Flare Network 5 milyar FLR içeren airdrop programı hakkında bilgileri ise önümüzdeki hafta açıklayacak. Bu haber ile beraber XRP’nin neredeyse %150 artış elde ettiği biliniyor ve Litecoin de bununla beraber yeni bir rekora gidebilir. LTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 175 dolardan işlem görüyor.

Litecoin fiyatı son 7 gün içerisinde %40 ve üzeri artış elde etse de boğa beklenen şu günlerde böylesine olumlu haberlerin etkisi hiç olmadığı kadar fazla olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple CEO’su Sessizliğini Bozdu: Piyasa Kıpkırmızıyken XRP %15 Artışta!

Sonrakini Oku

Türkiye’deki Kripto Para Yatırımcılarını da İlgilendiren FAST, Kullanıma Açıldı!

Bir Cevap Yazın