XRP’de Herkes Bu Fiyat İle Tarihi Bekliyor: XRP İçin Ralli Buradan Sonra Başlayacak

XRP/USD işlem çifti kısa bir süre öne 0,54 dolar seviyesine kadar yükselerek 2017 yılındaki boğa döneminden beri görülen en yüksek noktaya ulaştı. XRP fiyatının elde ettiği bu çarpıcı yükseliş son hız sürerken birçok yatırımcı düşüşün nereden başlayacağını merak etmekte. Uzmanlar ise XRP fiyatının yeni rekorunun yani 0,54 dolar seviyesinin bir kademe üstünün, eşi benzeri görülmemiş bir boğa rallisi başlatabileceğini düşünüyor.

XRP Fiyatı 0,54 Dolara Ulaştı

XRP/USD işlem çifti 0,54 dolara kadar çıktıktan sonra sadece 0,52 dolara geriledi ve buradan sonra rallisine kaldığı yerden devam etti.  Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yeniden 0,545 dolara kadar yükselen XRP, rallisinden hiçbir şey kaybetmediğini ve yükselişe devam edeceğini yatırımcılara kanıtlamış durumda.

Peki XRP fiyatı hep böyle yükselmeye devam edebilecek mi? Yatırımcılar FOMO’ya kapılıp daha fazla alım yaparken, XRP fiyatının da bir noktada tıkanıp sert bir şekilde düşmeye başlayacağı bilinen bir gerçek. Bu aslında bütün yatırım araçları için geçerli bir durum. Alış baskısı bittiğinde ve yatırımcılar artık kar satışları yapmaya başladığında, bütün varlıkların değeri düşmeye mahkumdur.

Bitstamp, Spark Airdrop Desteğini Açıkladı

Ancak Spark token airdrop etkinliği gerçekleşene kadar XRP fiyatının yükselmesi bekleniyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitstamp da kısa süre önce Spark airdrop etkinliğini destekleyeceğini ve XRP yatırımcılarına Spark tokenlerini dağıtacağını belirtti. 12 Aralık tarihinde XRP yatırımcılarının cüzdanlarının görüntüsü alınacak ve buna göre verilecek Spark miktarı belirlenecek.

xrp

Yani  XRP fiyatının bu yükselişi 12 Aralık tarihine kadar sürebilir. Tanınan bir kripto para analisti olan Le public ise 0,52 doların aşılması durumunda fiyatın 0,65 dolar ile 0,77 dolara kadar çıkabileceğini vurguladı.

XRP Rallisi Buradan Başlayabilir

XRP an itibarıyla 0,52 doların üstüne çıktı ve günlük kapanış yapmaya doğru ilerliyor. Hem 12 Aralık tarihine yönelik FOMO, hem de teknik göstergelerdeki yükseliş sinyalleri XRP fiyatının yükselmeye devam edeceğini gösteriyor.

XRP fiyatının 1 doların üzerine çıkması ise kesinlikle birçok şeyi değiştirip yeni yatırımcıların da XRP’ye gelmesini sağlayabilir. Böyle bir durumda 2017 yılında kırılan 3,30 dolar rekorunun bile çok hızlı bir şekilde aşılması ve yeni rekorlar kırılması oldukça muhtemel. Bu da yeni ve daha önce görülmemiş bir ralliyi başlatabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ünlü Analistten Önemli Uyarı: Fiyat Düşecek Mi?

Sonrakini Oku

Bu Kripto Para, XRP’nin Rallisine Katıldı: Fiyat Rekora Gidiyor

Bir Cevap Yazın