XRP Yeniden 1 Doları Görecek Mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle sosyal medyada en çok konuşulan kripto paralardan birisi konumunda. XRP oldukça aktif bir topluluğa sahip olmasına rağmen fiyat olarak 0,30 doların altında sıkışıp kaldı.

XRP 2018 yılının başlangıcında 3,65 dolar gibi inanılmaz bir zirveye ulaştı ve daha sonra tarihinin en büyük çakılmalarından birisini yaşadı. Birçok kripto para analisti ve yatırımcısı XRP’nin 5 dolara kadar çıkacağını vurgulasa da, XRP 1 doların altına düştü ve adeta burada sıkışıp kaldı.

2019 yılının belki de en kötü performans sergileyen kripto paralarından birisi olan XRP, Temmuz ayında 0,47 dolara kadar çıkarak yılın rekorunu kırmıştı. XRP 2019 yılında hafif çaplı bir yükseliş yaşasa da, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14.000 dolara kadar çıkarak neredeyse beş kat bir artış yakaladı. Bu da XRP yatırımcılarının kazancının diğerine kıyasla sönük kalmasına neden oldu.

1 Dolar Tekrar Gelmeyebilir

Analistler XRP’nin bir daha asla BTC‘ye göre eski seviyelere gelmeyeceğini vurgulamakta. XRP bir zamanlar 19.000 Sats değerine ulaşsa da bu aralar 3.000 Sats bandında geziniyor. Özellikle Bitcoin’in son günlerde elde ettiği kullanım artışı XRP’yi baskılamaya devam ediyor.

XRP’nin yükselmesini engelleyen bir diğer sebep ise Ripple’ın yeni piyasaya sürdüğü XRP miktarının artması olarak bilinmekte. Ripple çok sayıda XRP satışı yaptı ve hala da yapmaya devam ediyor.

Son ancak en önemli engellerden birisi de XRP’nin eskiden alanında tek olduğu blockchain tabanlı ödemelerde JPMorgan gibi önemli rakiplerle karşılaşması oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analistler Bitcoin’de Yükseliş Bekliyor!

Sonrakini Oku

Libra, Facebook’tan Başka Kimseden Destek Almıyor Mu?

Bir Cevap Yazın