XRP ve ETH Fiyatında Rekor İçin Bitcoin’in (BTC) Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor

Sadece XRP ve ETH değil, neredeyse bütün altcoinler son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hareketlerinden çok sert bir şekilde etkilenmekte. Bitcoin’in %1 düşüş yaşaması altcoinlerin yaklaşık olarak %5 gerilemesine yol açıyor ve herkes altcoin rallisinin devamı için Bitcoin’e bakmakta.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Nokta

Lider kripto para birimi, 19.000 dolar bölgesinin altına defalarca inse de her seferinde yeniden yükselmeyi başardı. Bitcoin fiyatının önündeki kritik direnç noktaları ise 20.000 dolara uzanan yolu en azından şimdilik kapatıyor gibi gözüküyor. Tanınan bir kripto para analisti ise Bitcoin’in yeniden rekor kıracağı günlere dönmesi için hangi direncin geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Analistin ifadesine göre bu direncin kırılması aynı zamanda altcoin rallisini de yeniden başlatabilir. Kripto para analisti Cantering Clark, BTC fiyatı 19.400 dolar seviyesinin üzerine çıkıp burada kapanış yapana kadar konsolidasyonun ve düşüşlerin devam edeceğini belirtti. Analistin yayınladığı grafiğe de bakıldığında fiyatın gerçekten 19.400 dolar seviyesinde tutunamadığı ve buradan döndüğü görülmekte.

19.400 Dolar, Altcoinler İçin Ralli Başlatabilir

Bitcoin’in 19.400 dolara değip buradan düşüşe geçtiği anlarda altcoinlerin fiyatında da önemli bir düşüş yaşandığı görülüyor. Aslında her kripto para şu an için Bitcoin’e bağlı ve BTC bu noktayı kıramadıkça ne XRP yatırımcılarının1 dolar hedefi ne de ETH yatırımcılarının 800 dolar hedefi gerçekleşmeyebilir.

btc

Bitcoin fiyatı bundan kısa süre önce de 19.400 doların üzerine çıkmış ve burada kapanış gerçekleştirmişti. Tahmin edileceği ve grafikten görülebileceği gibi 19.400 dolar seviyesinin kırılması ise devamında sert bir yükselişi getirdi. BTC/USD paritesi bu yükselişte 19.800 dolara kadar çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

XRP ve ETH Rekor Tazeleyebilir

BTC’nin yükseldiği anlarda XRP fiyatının da 0,77 doları gördüğü biliniyor. XRP 0,77 doları görürken ETH yatırımcıları da bazı borsalarda 660 dolar seviyesinden satış gerçekleştirdi. Yani BTC’nin tüm zamanların rekorunu kırması, önde gelen altcoinlere de yıllık rekor şansı verdi. Ancak bu ralli sanıldığı kadar uzun sürmedi ve BTC/USD bir anda 18.000 doların altına kadar düştü.

Mevcut boğa rallisinde bunun gibi %20’lik düşüşlerin oldukça olağan olduğu biliniyor. Daha önce de %30 ve %40 oranında düşüşler görülmüştü. Bitcoin fiyatı ise her düşüşten sonra eski seviyesine gelmeyi başardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analistten Korkutan Bitcoin (BTC) Fiyat Açıklaması!

Sonrakini Oku

Japon Milyarderin Bitcoin (BTC) “Zararı” 130 Milyon Dolar!

Bir Cevap Yazın