XRP ve DOGE İkilemi: Dogecoin’deki Fonlar Ripple’a Geçer Mi?

Her ne kadar Ripple’ın adı son zamanlarda sıklıkla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile birlikte anılıyor olsa da bir boğa koşusu içinde olduğumuz için fiyatı da merak ediliyor. Çünkü çok sayıda XRP yatırımcısı bulunuyor ve XRP henüz eski rekorunu kırabilmiş değil.

Ripple Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,57 dolardan işlem gören XRP, 2018 yılında 3,84 dolar ile kendi rekorunu kırdı ve devam eden kripto para boğa koşusunda henüz kendisine yeni bir rekor belirleyemedi.

Bu noktada XRP’nin ciddi bir yükseliş yaşayarak kendisine yeni rekor seviyeler belirleyememesinin en büyük sebebinin SEC’e karşı verdiği yasal mücadele olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Çünkü Aralık ayında açılan davanın ardından XRP 0,17 dolara kadar gerilemiş ve dolayısıyla bugün geldiği seviye bile oldukça iyi olarak değerlendiriliyor.

XRP’yi Neler Bekliyor?

Piyasanın popüler analistlerinden Alex Saunders’a göre XRP’de şu anda bireysel yatırımcılar hakim durumda ve önümüzdeki günlerde XRP çok ciddi artışlar yaşayacak. Saunders konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, XRP’nin yeni bir rekor seviyeye gidebilmek için %100’den fazla artış yaşaması gerektiğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Saunders aslında Dogecoin’de biriken paranın önümüzdeki günlerde XRP’ye geçeceğini ve dolayısıyla XRP’de de DOGE gibi büyük bir artış yaşanabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan piyasa değeri bakımından değerlendirildiğinde şu anda XRP, DOGE’nin hemen altında yer alıyor. XRP’nin piyasa değeri 55,5 milyar dolar bandındayken DOGE’nin piyasa değeri 93,5 milyar dolar bandında bulunuyor. Dolayısıyla gerçekten analistin belirttiği gibi Dogecoin’deki para XRP’ye kayarsa ciddi bir ralli yaşanabilir.

Ancak bu noktada XRP’nin yine de SEC ile olan davasında çıkabilecek negatif bir kararın XRP fiyatını tepetakla edebileceğini unutmamak gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) 4.000 Doları Zorlarken, Herkes DOGE’un Yerini Alan Bu Kripto Paraya Odaklandı

Sonrakini Oku

SNL Öncesi Elon Musk’tan Önemli Tavsiye: “Lütfen Dikkatli Yatırım Yapın”

Bir Cevap Yazın