“XRP Ordusundan” Korkutan Haber: Küçülme Başladı Mı?

Sosyal alım satım ve yatırım platformu eToro’nun ortaklığı ile finans yönetim firması The Tie tarafından yayınlanan 2020 yılının ilk çeyreğini kapsayan rapor, toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple‘ın (XRP) destekçilerinde önemli bir azalma olduğunu ortaya koydu.

XRP normalde kripto para sektöründe en büyük ve “hırslı” topluluğa sahip olan proje olarak biliniyor. Buna rağmen 2020 yılının ilk çeyreğinde XRP Ordusunun üyelerinde önemli bir düşüş gözlemlendi. The Tie tarafından yayınlanan raporda Twitter üzerindeki XRP destekçisi üyelerin sayısının %16 azaldığı ortaya çıkartıldı

XRP Destekçileri Azalıyor

Daha kötüsü ise durumun 2018 yılının Ocak ayı ile karşılaştırılması sonucunda ortaya çıktı. XRP Ordusunun üyelerinin sayısında 2018 yılının Ocak ayına kıyasla %82 gibi rekor bir düşüş olduğu görülüyor. Bu da üyelerin büyük bir kısmının artık XRP desteklemediğini veya bunun arkasında başka şeyler olabileceğini ortaya koymakta.

Özellikle başka kripto para projelerinin destekçileri, Twitter üzerindeki XRP yatırımcılarının birçoğunun aslında bot olduğunu ve gerçek insanlardan ibaret olmadıklarını belirtmekteydi. Bir” olası sebep bu gibi gözükürken, düşüşün diğer sebebinin 2020 yılında yaşanan sert fiyat gerilemesi olduğu da tahmin ediliyor.

2020 yılının ilk çeyreğinde 263 milyon dolarlık XRP’nin likidite olduğu biliniyor ve bu ciddi sayıda XRP yatırımcısının zarar ettiğini gösteriyor. Bu likidasyonların aslında BitMEX’in XRP müjdesini vermesinden  sonra gerçekleştiği biliniyor. BitMEX’in XRP vadelilerini listelemesi ilk başta iyi bir haber olarak görülse de bunun acısı şimdi çıkıyor gibi gözükmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Arjantin Merkez Bankasından Kritik Blockchain Hamlesi

Sonrakini Oku

Bitcoin Fiyatı İçin Dip Göründü Mü? Daha Fazla Düşüş Mümkün Mü?

Bir Cevap Yazın