XRP İle İlgili Kısa Vadeli Büyük Fiyat Tahmini

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, son zamanlarda karışık sinyaller veriyor. Bir yandan boğalar büyük bir ralli başlatmaya çalışırken bir yandan satış baskıları ile karşılaşılıyor.

XRP Fiyatı

XRP’nin de diğer kripto para birimleri gibi Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket ettiği görülüyor. ETH ve BTC’de olduğu gibi XRP de önemli direnç seviyelerine karşı adeta bir savaş veriyor ve 0.33 dolarlık seviyedeki düşüşünden sonra yeniden 0.30 doları aşmaya çalışıyor.

XRP 0.30 doları geçmek için çabalarken analistler de kripto para biriminin buna hazır olduğunu ve yakın zamanda çok daha yüksek seviyeleri göreceğini ifade ediyor.

Bunların yanında yazının yayına hazırladığı sırada 24 saat içindeki %4’ün üzerindeki artışla XRP 0.2966 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dolayısıyla boğaların harekete geçtiği ifade edilebilir. Son birkaç gün içinde XRP’nin satış baskıları ile 0.27 dolara kadar gerilediği düşünüldüğünde şu anki fiyatın oldukça pozitif sinyaller verdiği dile getirilebilir.

Zaten analistlere göre XRP‘de 0.27 dolarlık bölgeye kadar yaşanan geri çekilmeler genellikle bir artış ivmesi ile sonuçlanıyor. Nitekim bu sefer de öyle oldu ve fiyat 0.29 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Hedef: 0.75 Dolar

XRP’nin mevcut piyasa yapısını değerlendiren bir analist, piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan token’ın 0.75 dolara kadar yükselme ihtimali olduğunu dile getirdi.

Piyasanın popüler analistlerinden “il Capo of Crypto” aşağıda görebileceğiniz ve Tradingview üzerinden paylaştığı bir grafik ile yakın zamanda önemli seviyelerin test edileceğini ve bunun sonucunda da 0.50 dolarlık önemli seviyenin kırılması ile XRP fiyatının 0.75 dolara kadar çıkabileceğini ifade etti.

Aslında her kripto para biriminin uzun vadede daha yüksek seviyeleri göreceği sıklıkla dile getiriliyor. Ancak analistin kısa vade için böyle büyük bir tahminde bulunması akılları karıştırdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple CEO’sundan Tartışmalı Açıklama: “XRP Piyasası Umurumda Mı?”

Sonrakini Oku

Cardano Kurucusundan Ethereum İçin Korkutan İddia

Bir Cevap Yazın