XRP İçin Önemli Sinyal! Yükseliş Başlayacak Mı?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP, özellikle arkasındaki firma Ripple‘ın son dönemlerde artan XRP satışları nedeniyle ciddi bir düşüş yaşamaya başladı. XRP o kadar hızlı ve etkili değer kaybetti ki birçok XRP yatırımcısı kripto paranın ağında ‘hard fork’ yapmakla ve ağı ele geçirmekle Ripple’ı tehdit etti.

XRP Yükselişe Geçecek

Bütün bunlara rağmen bir kripto para analisti XRP’nin önemli bir noktaya geldiğini ve yakında büyük bir yükselişin başlayabileceğini savunuyor. Pentoshi 29 Ağustos tarihinde attığı bir tweet ile XRP için aşırı ”iyimser” olduğunu vurguladı ve bunun sebebini XRP’nin önemli bir tarihsel destek seviyesini yeniden ziyaret etmesi olarak gösterdi.

Pentoshi XRP’nin daha önce 2014 yılında ziyaret ettiği ve buradan sıçrama yaptığı destek seviyesine yeniden indiğini vurgulayarak, satış baskısının yavaş yavaş etkisini kaybettiğini ve yükselişin yakın olduğunu ifade etti. XRP son iki ay içerisinde inanılmaz bir değer kaybı yaşasa da Ripple geçtiğimiz günlerde 522 milyon XRP’yi gizemli bir cüzdana göndererek birçok XRP yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı. Öne atılan bir teori ise 522 milyon XRP satın alan balinanın yükselişten önce düşük fiyattan bunu yaptığı ve yakında yükselişin başlayacağı yönünde. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dünyaca Ünlü Boksör Kendi Kripto Parasını Çıkartıyor!

Sonrakini Oku

Venezuela’da Bitcoin İşlem Hacimleri Rekor Kırdı

Bir Cevap Yazın