XRP Fiyatı Önümüzdeki Hafta 0,70 Dolar Üzerine Çıkabilecek mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %50 ve üzeri yükseliş elde ederek bir anda 0,58 dolara kadar yükseldi. Kısa süre önce 0,26 dolar seviyesinde sıkışıp kalan XRP’nin %100’den fazla yükseliş elde etmesinin arkasında ise birden fazla sebep var.

Ripple Resmi Açıklamada Bulundu

Bunların ilki Ripple tarafından yapılan resmi açıklama oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair birden fazla cevap sundu ve Ripple da resmi olarak mahkemeye bunları aktardı. Ripple’ın resmi ilk açıklaması da XRP yatırımcılarının umutlarını tazelemelerini sağladı.

XRPUSD

XRP fiyatının ilk olarak bununla %20 yükseliş elde etmesi aslında bir çeşit domino etkisi yarattı. XRP/USD işlem çifti bu olayın devamında artan alım baskısı ile beraber direnç noktalarını teker teker kırdı. XRP/USD işlem çifti için 0,41 doların kırılması ise yükselişin üçüncü ayağını tetikledi.

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviye

XRP’nin 24 saat içerisindeki ticari hacmi 23 milyar doların üzerine çıktı ve neredeyse Ethereum’un ticari hacmine ulaştı. Sadece bu bile şu an XRP fiyatındaki yükselişin arkasındaki sebebi göstermeye yetebilir. XRP’nin önümüzdeki hafta 0,70 doların üzerine çıkabilmesi için ise kritik 0,66 dolar direncinin kırılması gerekiyor.

Kasım 2020 tarihinde 0,77 dolara kadar ulaşan XRP, önce 0,51 dolar ve devamında ise 0,66 dolarda zorluk yaşamıştı. XRP fiyatının 0,66 doların üzerine çıkması ise rallinin son aşamasına gelindiğine de işaret edebilir. Fiyat bu kadar ani bir şekilde yükseldiği için 22 Şubat tarihindeki XRP davasında da fiyatı etkileyebilecek sert bir haber çıkabilir ve yatırımcıların bu gelişmeleri yakından takip etmesi gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Grayscale’den Ethereum (ETH) Yatırımcılarına İyi Haber: İşlemler Yeniden Başladı

Sonrakini Oku

Popüler Analistin Ripple Yorumu: XRP, SEC’ten Bağımsız Yükselişini Sürdürecek!

Bir Cevap Yazın