XRP Fiyatı İyi Haberlere Rağmen Neden Artmıyor? İşte 2 Sebep!

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan ve inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip XRP, kesinlikle 2019 yılında en kötü dönemlerinden birisini yaşıyor. 2018 yılında 3 dolara kadar çıkan XRP’nin 0,17 dolara gerilediği 2019, yatırımcıları isyan etme noktasına getirdi.

XRP Fiyatı Neden Artmıyor?

2019 yılına 0,37 dolardan başlayan ve iki kattan daha fazla değer kaybeden XRP’nin düşüşü, eToro’nun başarılı ismi Mati Greenspan’ın da diline dolandı. Greenspan Twitter üzerinden kendisine sorulan soruyu yanıtladı ve düşüşün iki sebebini açıkladı. Birinci sebep Ripple’ın elinde yüksek miktarlarda token bulundurması ve bunu yükseliş anlarında satması olarak karşımıza çıkıyor. Greenspan’ın belirttiği ikinci sebep ise birçok bankacılık ortaklığına rağmen bunların XRP kullanmak zorunda olmaması.

Ripple’ın ortaklık imzaladığı bankaların sayısı 300’ü aşsa da, bunun XRP’yi etkilememesinin temel nedeni de bu gibi gözüküyor. Bankaların RippleNet ağına katılmalarına rağmen XRP’ye dokunmadan bile işlem yapabildiğinin altını çizen Greenspan, XRP yatırımcılarına acı ama gerçekçi bir yanıt vermiş oldu.

Ripple yöneticisi David Schwartz ise yaptığı yeni bir açıklamada sattıkları XRP miktarının çok fazla olmadığını belirtmişti. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hong Kong, Dijital Ekonomide Günden Güne Gelişiyor

Sonrakini Oku

Yatırımcılar XRP’den Vazgeçmeye Mi Başladı?

Bir Cevap Yazın