XRP Fiyatı İçin 2 Uzmandan 2 Rekor Tahmin: XRP, Tarih Yazabilir!

Kripto para sektörünün en büyük ve “ateşli” topluluklarından birisine sahip olan XRP, uzun bir aradan sonra yavaş yavaş yatırımcıların yüzünü güldürmeye başlayabilir.

XRP Sessizliğini Bozdu

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi, bütün kripto paraların sert düştüğü anlarda bile %12 yükseliş yakalayarak aslında bir şeylerin gelmekte olduğuna işaret etti. XRP/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,58 dolardan işlem görüyor ve iki tecrübeli analist bunun için rekora işaret etti.

Kripto para piyasalarının tecrübeli ismi Galaxy, XRP konusunda ilk tahmini yapıp heyecan yaratan kişi oldu. Galaxy, piyasanın yaşadığı kıyıma rağmen XRP hakkında yaptığı analizi ile yatırımcıların bütün endişelerini silmiş olabilir.

Ünlü Analistten XRP Fiyat Hedefi

XRP’nin şu an yaşadığı formasyonun oldukça bullish olduğunu ifade eden Galaxy, XRP fiyatının 3 dolara ulaşmasının birkaç haftadan çok sürmeyeceğini belirtti. Analist, 1,58 dolar seviyesinin kırılması ile beraber asında büyük bir ayrışmanın başlayacağını ve hedefin önce 2 dolar, buradan da 3 dolar olacağını ortaya koydu.

XRP fiyatı dava ile sert düşse de bunun devamında gelen haberler sayesinde 2 dolara kadar iğne attı. Burada tutunamayan ve 1,20 dolara kadar çekilen XRP’nin bu sefer 3 dolara ulaşması bekleniyor. XRP için tüm zamanların rekoru 3,30 dolar olarak kayıtlara geçmişti ve analist aslında bunun üzerine çıkılabileceğinin de sinyalini verdi.

XRP İçin Herkes 3 Dolara İşaret Ediyor

XRP konusunda oldukça olumlu konuşan bir diğer isim ise 300.000 takipçisi bulunan Kaleo oldu. Kaleo, XRP’nin 3 dolara yükselişine izin verdiğini belirterek aslında imalı bir yükseliş açıklamasında bulundu.

Analistlerin XRP fiyatı hakkında bu kadar olumlu konuşmasının tek sebebi ise teknik durum gibi gözüküyor. Ripple ile SEC arasındaki davada son dönemde çok heyacan verici gelişmeler yaşansa da fiyatın 3 dolara çıkmasını sağlayacak bir haber henüz gelmedi.

XRP fiyatı için daha önce kırılan 1,60 dolar direnci burada büyük bir öneme sahip. Analistlerin grafiğine bakıldığında ise bunun devamında 1,90 dolar ve son olarak 2 dolar test edilebilir. 3 yıldan beri 2 doların üzerine çıkamayan XRP’nin bunu başarması FOMO başlatabilir ve bu noktadan sonra fiyatın nerede duracağını tamamen yatırımcıların coşkusu belirler.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk’ın Tweet’i Starbase Token’i Uçurdu! STAR %6000 Yükseldi!

Sonrakini Oku

Milyarder Yatırımcı: “Kriptolar Çevresel Sorunlara Çözüm Getirebilir”

Bir Cevap Yazın