XRP Fiyatı Bütün Piyasaya Meydan Okuyor: Yükseliş Ripple Davası İle mi İlgili?

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, şu an bütün kripto para piyasasına meydan okumakta. XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %23 yükseliş elde etti ve herkes bunun bir anda yükselmesinin sebebini merak ediyor.

XRP Fiyatı Yükseliyor

XRP fiyatının yükselişi aslında dava ile ilgil olmayabilir. 30 Nisan tarihinde Ripple ve SEC davası ile ilgili yeni bir duruşma yapılacak ve kullanıcıların bu duruşma ile ilgili beklentileri bu sefer eskisinden daha düşük. Söz konusu duruşmada SEC’nin bastırdığı konuların konuşulacak olması, XRP yatırımcılarının bu sefer pek iyi haberler duymayabileceğine işaret etmekte.

Buna rağmen Ripple tarafından duyurulan son 2 habere bakıldığında ise yükselişin kaynağının yapılan ortaklıklar olduğu yorumu yapılabilmekte. XRParcade platformunda yayınlanan gönderilere bakıldığında, Ibis ve RippleNet arasında yeni bir bağlantı kurulduğu ve bundan sonra SWISSRoute kapsamında bu bağlantının kullanılacağı görülüyor. Söz konusu bağlantı tek bir platform üzerinden hem SWIFT hem de Ripple tabanlı ödeme hizmeti verecek.

RippleNet’e İki Yeni Kan

Ripple’ın ortaklık haberi ise sadece bununla sınırlı değil. BankDhofar da kısa süre önce RippleNet’e katılanlardan birisi oldu. Umman’ın en büyük bankalarından birisi olan BankDhofar, RippleNet üzerinden Indusind platformuna bağlandığını ve burada bir ödeme kanalı oluşturulduğunu açıkladı.

Söz konusu gelişme ile birlikte Umman ve Hindistan arasındaki havalelerde RippleNet’in altyapısı kullanılabilecek. Kullanıcıların her geçen gün RippleNet’e daha fazla maruz kalması ve bunu kullanabilecek platform sayısının artışına tanıklık etmesi, her şeye rağmen Ripple’ın elde ettiği büyümeyi ortaya koymakta.

XRP Yatırımcıları İçin Kader Anı

XRP fiyatı piyasanın sert düştüğü anlarda 1 doların bile altına gerilese de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,5 dolara ilerliyor. Son 24 saat içerisinde top 10 kripto para arasından en çok yükselen kripto para olmayı da başaran XRP, 30 Nisan tarihinde iyi haber alırsa durum çok daha farklı olabilir.

XRP, 2021 yılının en yüksek seviyesi olarak 1,98 doları gördü ve 30 Nisan tarihinde yaşanacaklar 2 dolar direncinin kırılmasını veya 1 dolar desteğine gerileme yaşanmasına yol açabilir. Bu sebeple yatırımcıların söz konusu duruşmayı çok dikkatle takip etmesi gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Büyük İddia: Facebook Bitcoin (BTC) Mi Aldı?

Sonrakini Oku

Ripple CEO’sundan XRP Hakkında Umut Veren Açıklama

Bir Cevap Yazın