XRP Fiyatı Bu Borsada 0,90 Doları Gördü, Borsa Çöktü!

XRP fiyatı son günlerde sansasyonel yükselişi ile adından söz ettirse de bugün dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinde yaşanan durum kesinlikle XRP yatırımcılarını bile şaşırttı.

XRP, Coinbase’i Çökertti

Coinbase, ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olarak biliniyor ve borsadaki XRP fiyatının rekor kırması, borsanın sonunu hazırladı. Bitfinex, Kraken, Binance ve Bitstamp gibi kripto para borsalarında 0,77 doların üzerine çıkamayan XRP fiyatı, Coinbase kripto para borsasında ise 0,90 dolara kadar yükseldi ve birkaç yatırımcının buradan alım yaptığı görüldü.

xrp coinbase

XRP/USD işlem çifti, Coinbase kripto para borsasında 0,90 dolar seviyesinin üstüne kadar çıktı. Bu esnada diğer kripto para borsalarında ortalama fiyatın ise 0,77 dolar seviyesine kadar çıkıp orada kaldığı görülüyor. Bazı borsalarda bu seviyenin 0,66 dolardan bile öteye çıkmadığı grafikte mevcut.

Coinbase, Twitter’ın Gündeminde

Coinbase borsasında yaşanan bu ani yükselişten sonra dev kripto para platformunun bir anda çöktüğü görüldü. Birkaç dakika boyunca hizmet veremeyen kripto para borsası, devamında gelen sert düşüş nedeniyle Twitter’ın da gündemine oturdu. ABD’deki Twitter trendlerinde zirveye oturan Coinbase, daha önceki yükseliş dönemlerinde de böyle çöküşler yaşaması nedeniyle sert eleştirildi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong 18 Kasım tarihinde “böyle teknik sorunlar yaşanmaması için çok çalışıyoruz” ifadesini kullansa da XRP hacmine Coinbase bile yetişememiş gibi gözüküyor. 7 günlük sürede önce %40’lık yükseliş ile 0,32 dolara çıkan XRP, bunun devamında 21 Kasım ile 22 Kasım tarihlerinde 0,45 doların üstüne yükseldi.

XRP Rallisi Yarım Kaldı

XRP fiyatı için her şey rüya gibi ilerlerken bugün Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüş ve devamındaki yükseliş her şeyi değiştirdi. Bitcoin sabah saatlerinde 18.000 doların dibine düşerken XRP fiyatı yükseliş ivmesini yitirdi. Daha sonra ise Bitcoin fiyatının 19.400 doların üzerine çıkması, XRP de dahil bütün altcoinlerin hacmini ele geçirdi.

XRP fiyatı bu olayın devamında 0,60 dolara kadar gerilese de kısa bir süreliğine 0,66 doları test etti. Buradan ret yiyen XRP/USD paritesi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,64 dolardan işlem görüyor ve düşmeye devam ediyor. Eğer BTC fiyatı bugün içerisinde 20.000 doları kırarsa, XRP daha da düşebileceği izlenimini vermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Paralar ve Blockchain İçin Kötü Haber, Çin’den Geldi

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerin Toplam Piyasa Değeri 1 Trilyon $ Görecek Mi?

Bir Cevap Yazın