XRP Davasından Red Kararı: XRP Yatırımcılarının Beklemekten Başka Çaresi Kalmadı

XRP, bir zamanlar toplam piyasa değerine göre ilk 3 kripto para arasında yer alırken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ile tam anlamıyla yerinden yurdundan oldu. XRP fiyatının dava etkisi ile inanılmaz sert düşüş yaşamasına rağmen ise XRP topluluğunun umudu kesmediği biliniyor. Şimdi gelen haber ise gitgide azalan umudun iyice körelmesine yol açabilir.

SEC ve Ripple Çıkmazında Yeni Gelişme

SEC ve Ripple arasında devam eden davada henüz net bir karar alınmadı. İlk duruşma yapılırken bu duruşmada uzlaşmaya varılmadığı ve davanın asıl şimdi başlayacağı vurgulandı. XRP yatırımcıları ise en çok zarara uğrayan taraf olduklarını vurgulayarak, davaya müdahil olmayı talep etti.

Avukat John Deaton önderliğinde 6.000’den fazla XRP yatırımcısının ilgili davanın görüldüğü mahkemeye müdahil olma talebinde bulunduğu geçtiğimiz günlerde gündeme oturdu. Deaton, konu hakkında yaptığı basın açıklamasında XRP ordusunun burada yalnız kalmayacağını ve davaya üçüncü taraf olarak müdahil olmak istediğini ifade etti.

XRP Yatırımcılarının Başvurusu Reddedildi

15 Mart tarihinde verilen ve bugün açıklanan kararda ise XRP yatırımcıların bu talebinin reddedildiği ortaya çıktı. Yargıç Torres, davayı reddetse de XRP yatırımcılarını temsil eden avukatın gelecekte yeniden benzer bir başvuru yapabilmesi için açık kapı bıraktı. Buna ek olarak SEC de bu başvuruya cevap verebilecek ve buna karşı harekete geçebilecek.

XRP yatırımcıları ise uzmanlara göre yapabilecekleri en büyük şeyi yaptı ve tek kurşununu da attı. Bunun devamında yatırımcıların yeniden başvuru yapmak ve beklemekten başka hiçbir çaresi yok gibi gözüküyor. Deaton’ın ve XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasının ise davayı gereğinden fazla uzatmaktan başka bir işe yaramayacağı da vurgulanmaktaydı.

XRP Fiyatı Düşüyor

XRP fiyatı ise bugün elde ettiği yükselişi bu haber ile kaybetmiş gibi gözüküyor. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 7. sırada yer alıyor ve 24 saat içerisinde %15’lik yükselişinin sadece %2,8’ini sürdürmekte.

XRP fiyatının dava ile ilgili gelişmelerden direkt olarak etkilendiği de bugün yaşanan yükseliş ve olumsuz haber ile gelen düşüş sayesinde net bir şekilde ortaya çıktı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ECB Üyesinden Sert Sözler: “Zuckerberg’in Merkez Bankası Olmasına İzin Vermemeliyiz”

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan Analist, Aralık 2021 Tahminini Açıkladı

Bir Cevap Yazın