XRP Davası Yaklaşırken, Ripple Yine Adetten Vazgeçmedi: 1 Milyar XRP Serbest

XRP davası için resmen 1 aydan az bir süre kaldı ve bütün yatırımcılar tam olarak bu davaya odaklanmış durumda. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a açılan menkul kıymet davası 22 Şubat tarihinde görülecek.

XRP Davası Yaklaşıyor

XRP davasının ilk duruşmasında ciddi bir karar çıkmayacağı ve bunun formalitelerle geçeceği tahmin edilse de XRP yatırımcılarının gözü kulağı bu tarihe kilitlendi. Blockchain devi Ripple ise adetten vazgeçmeyerek yaklaşan davaya rağmen şirketin ihtiyaçları için kullanmak adına 1 milyar XRP’nin kilidini açtı.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında Ripple’ın escrow cüzdanından toplamda iki işlem ile 1 milyar adet XRP’nin yani yaklaşık 500 milyon doların kilidinin açıldığı gözüküyor. Ripple, XRP’yi piyasaya ilk sürdüğünde milyarlarca XRP’yi escrow cüzdanına almış ve bunları belirli dönemlerde piyasaya kazandıracağını açıklamıştı.

Ripple Riski Göze Alıyor

Ripple’ın bu fonları çoğunlukla şirketin harcamalarını karşılamak ve ortaklara ödeme yapmak için kullanması ise yıllardır tepkilere neden olmakta. Aslında Ripple’a açılan davanın temelinde de bunun gibi davranışlar olduğu biliniyor. Ripple ise yaklaşan XRP davasına rağmen hala bu adetinden vazgeçmedi ve her ayın ilk günü 1 milyar XRP’nin kilidini açmayı sürdürüyor.

XRP fiyatı son günlerde gelen olumlu haberler ile artışa geçti ve yeniden bir umut olduğu ortaya çıktı. 0,26 dolar seviyesinden 0,46 dolar seviyesine kadar saatler içerisinde yükselen XRP, bu haberden olumsuz etkilenebilir. Yine de ABD’deki neredeyse her borsadan delist edilen XRP için dava dışında bir kötü haber kalmadığı söylenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in (BTC) Konsolidasyonu Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Sonrakini Oku

Grayscale’den Ethereum (ETH) Yatırımcılarına İyi Haber: İşlemler Yeniden Başladı

Bir Cevap Yazın