XRP, Coinbase Üzerinde Bitcoin’i “Geçti!”

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kesinlikle hangi kripto paralara daha çok ilgi olduğunun anlaşılması konusunda önemli bir yere sahip. ABD’li kurumsal yatırımcıların hala bir numaralı tercihlerinden olan Coinbase, 2019 yılında en çok Bitcoin ve XRP satın almak isteyenlere hizmet vermiş gibi duruyor.

En Çok Alım Oranı XRP’nin!

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP, kesinlikle çok zor bir 2019 yılı geçirdi. Birim fiyat olarak 0,17 dolara kadar gerileyen XRP’nin son 2 yılın en düşük seviyesini görmesi, XRP yatırımcılarının yüklü alım yapmasına ise engel olamadı. Kripto para analiz firması CryptoDiffer’ın son araştırmasına ek olarak Grayscale’in en güncel raporu da XRP alımlarının arttığı iddiasını destekliyor.

Coinbase üzerinden yapılan satın alım oranında Bitcoin’i bile geride bırakan XRP, %76’lık bir orana ulaştı. XRP alanların oranı %76 iken, satanların oranı ise sadece %24 olarak gözüküyor. Bunun yanı sıra Bitcoin ise %74’lük alım, %26’lık satış istatistiklerine sahip. Bir Twitter kullanıcısı da Coinbase’in verilerini inceleyerek XRP lehine oldukça olumlu sonuçlar elde ettiğini açıkladı.

XRP fiyatı düşmeye devam etse de, XRP alanların ve bunu elinde tutanların sayısının artması, kesinlikle 2020 yılı için olumlu gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin hakkında yapılan bu yorumlar neden önemli?

Sonrakini Oku

Samsung 3 Yeni Tron Uygulamasını Daha Destekleyecek!

Bir Cevap Yazın