XRP Coin Grafik: Ripple Fiyat Artışı İle İşlem Hacminde de Patlama Yaşandı!

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin dün itibari ile yeniden canlandığını ifade etsek yanılmış olmayız. Bitcoin’in (BTC) rallisi ile birlikte kendi boğa koşusunu başlatan XRP, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,58 dolardan işlem görüyor. Ancak XRP geri çekilmeyi yaşamadan önce 0,65 dolara kadar yükseldi.

Ripple Fiyatı Yükseliyor

Ortaya çıkan tablolara göre XRP’nin fiyatı bir gece 20.000 dolardan 23.800 dolara kadar yükselsen lider kripto para biriminin fiyatına kilitlendi ve Ripple BTC ile birlikte yükselişe geçti. Ayrıca fiyat artışının yanı sıra tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi Ripple’ın da piyasa değeri arttı ve 29 milyar doların üzerine kadar yükseldi.

Ripple’ın yanı sıra hemen hemen tüm altcoin’lerde dün bir artış yaşandı. Ancak özellikle piyasa hacmi bakımından ilk ondaki kripto para birimleri arasında en iyi performansı XRP’nin çizdiği görülüyor. Ayrıca dün gece ani bir şekilde Binance ve Coinbase’in aynı anda listelediği The Graph (GRT) da ciddi bir yükseliş yaşadı. GRT piyasaya sürülür sürülmez 175 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşarak birçok kripto para biriminin önüne geçti.

XRP’nin Karışık Fiyat Hareketleri

Aslında son bir aylık tabloya bakıldığında Ripple’ın çok net bir tablo çizmediği ve hatta karışık bir grafiğe sahip olduğu görülüyor. 15 Kasım’da 0,27 dolar bandında bulunana Ripple fiyatı, piyasada yaşanan yükseliş eğilimi ve Spark airdrop duyurusunun ardından adeta uçuşa geçti ve fiyat 24 Kasım’da 0,78 doları gördü.

Sonrasında Spark airdrop heyecanı söndü ve piyasada yeni bir konsolidasyon süreci başladı. O dönemde de ilginç bir şekilde XRP yükseldiği hıza düşüşe geçti. Her ne kadar 0,27 dolarlık dip seviyeler görülmemiş olsa da 0,43 dolara kadar bir geri çekilme yaşandı.

Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi XRP, son fiyat hareketleri ile BTC’ye kilitlendi ve yükselişe geçti. XRP, Bitcon ile birlikte hareket ettiği için şu anda Ripple’ın fiyatını BTC’nin hareketlerinin belirleyeceği düşünülüyor.

Ripple İşlem Hacminde Büyük Artış

CoinMarketCap’e göre, ralliden önce yaşanan durgunluk döneminde XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık olarak 10 milyar dolar değerindeydi. Ancak ralli sonrasında bu rakamın hemen hemen iki kat yükselerek 19,2 milyar dolara çıktığı görülüyor. Bu da piyasadaki fiyat hareketleri ile birlikte XRP talebinin arttığını gösteriyor.

Yine de XRP 2020 yılının zirvesi olan 0,78 dolara ulaştığında görülen hacminin 33 milyar dolar bandında olduğunu ve şu anki rakamın bu seviyenin oldukça altında kaldığını belirtmek gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Fiyatlarında Bu Seviyelere Dikkat!

Sonrakini Oku

Tahminleri Şaşmayan Yatırım Danışmanından Yeni Bitcoin (BTC) Fiyat Açıklaması

Bir Cevap Yazın