XRP Boğalarını Zorlu Bir Süreç Bekliyor

XRP, son zamanlarda kayda değer bir ivme kazanmak için mücadele ediyor. Piyasada yaşanan son hareketler piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para birimini Şubat ortasından bu yana aşmayı başaramadığı 0.20 dolarlık seviyeye kadar getirdi. Öte yandan XRP, bu seviyenin hemen altında kaldığı için analistler tarafından “bazı zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor” şeklinde yorumlanıyor.

Ancak bir analiste göre eğer XRP bir boğa piyasasına girerse ve fiyat 0.20 doların üzerini görü orada tutunmayı başarırsa fiyat %300 oranında artabilir.

Ripple Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ripple (XRP) 0.198 dolardan ve %1.45’lik artışla işlem görüyordu. XRP fiyatının bu artışı sergilemeden önce yaşadığı düşüş, genel piyasadaki düşüşe bağlandı ve hem XRP’nin hem kripto para piyasasının güçsüz olduğu şeklinde yorumlandı.

Bunların yanında Mart ayında yaşanan düşüşlerde XRP fiyatı 0.10 dolara kadar gerilemişti. Bundan sonra yaşanan ve 0.20 dolar sınırına yaklaşan fiyat aslında iyi bir performansı işaret ediyor. Ancak aynı zamanda 0.20 doların güçlü bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkmasını da sağlıyor. Öte yandan Nisan ayı başında yaşanan yukarı yönlü ivmenin bir satış baskısı ile tersine dönmesi de kafaları karıştıran bir hamle olmuştu.

Kripto para piyasasının genel itibariyle Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerine bağlı olduğunu düşünürsek, XRP’nin hangi yöne gideceğini de muhtemelen BTC’nin 7.500 doların üzerinde mi altında mı yoluna devam edeceği belirleyecek.

Artış İhtimali

Analistlere göre eğer XRP boğaları fiyatın yukarı yönlü bir grafik çizmesini istiyorlarsa işleri zor… Çünkü mücadele vermeleri gereken zorlu bir süreç var. Twitter’ın kripto para analistlerinden Pentoshi, boğaların yüksek seviyeleri yeniden görmek istiyorlarsa öncelikle 0.33 dolarlık kilit seviyeyi geçmeleri gerektiğini ifade etti.

Dolayısıyla öncelikle Bitcoin fiyatı sonrasında XRP boğaları piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin yönünü belirleyecek…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Goldman Sachs Uyardı: Bitcoin’de Düşüş Mü Geliyor?

Sonrakini Oku

ABD Faizleri Negatife Çekebilir: Bitcoin Yükselecek Mi?

Bir Cevap Yazın