XRP Binance’in Temel Para Birimi Olabilir Mi?

XRP topluluğunun üyeleri seslerini yükselttiler ve XRP’nin Binance’te temel para birimi olmasına yönelik isteklerini duyurdular.

XRP topluluğuna göre Coinfield borsasında ve XRP United borsasında XRP’nin temel para birimi olmuş olması ve Weiss Ratings’in XRP’yi onaylaması yeterli bir sebep. Ek olarak bütün piyasa değer kaybederken XRP’nin değer kazanması, hızlı ve maliyetinin düşük olması diğer nedenler.

XRP topluluğu bir süredir Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya Twitter üzerinden XRP’nin Binance’te ana para birimi olması gerektiği konusunda ısrar ediyordu. Bu ısrarlara karşılık CZ bütün sorulara cevap olması adına bir link paylaştı. CZ daha önceden coin’lerin Binance’te listelenmesi için hangi koşulların gerçekleşmesi gerektiğine dair bir öneride bulundu. Bu maddeler arasında proje CEO’larının bir form doldurması gerektiği belirtilmiş. Eğer coin’in cüzdanında sorun yaşanırsa ya da çift harcama saldırısına uğrarsa muhattap alınacak kişiyi belirlemek adına CEO’lardan imza alınması gerekiyor.

Bu durumda bütün oklar Brad Garlinghouse ve David Schwartz’u gösteriyor. Birçok Twitter kullanıcısı Ripple yöneticilerinin Binance formlarını doldurması gerektiğini düşünüyor. Diğer yandan XRP Ledger onaylayıcılarının da Binance listelenmesi konusunda rızasının olması gerekiyor. Ripple en nihayetinde ağı merkezsiz hale getirmek istiyor ancak şu anda onaylayıcılar Ripple ağının en önemli öğelerinden bir tanesi.

Haberimizi hazırladığımız sırada XRP son 24 saatte %7 değer kazanmış durumda ve 0,51 dolardan işlem görüyor. ETH’yi geçmesinden sonra bir süredir en yüksek altcoin ünvanını alan XRP, yerini korumaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin Türk Yatırımcılara Seslendi: Bir Şeyler Mi Oluyor?

Sonrakini Oku

İlk Kripto Para ETP’si İsviçre’de Onaylandı

Bir Cevap Yazın