XRP Balinaları Harekete Geçti! Yükseliş Sırası XRP’nin Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) birkaç gün süren düşüşünün ardından dün adeta küllerinden doğdu ve 7.500 dolardan 10.300 dolara kadar inanması güç bir yükseliş yakaladı. Bitcoin’in yükselişi birçok sebebe bağlı olarak gösterilse de, altcoin’lerin birçoğunun bu yükselişe ayak uydurmasının sebebi BTC olarak bilinmekte.

Altcoin’ler Canlandı

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum yüzde 9,27, Bitcoin Cash yüzde 17, Litecoin yüzde 11, EOS yüzde 12, Binance Coin yüzde 7, Bitcoin SV yüzde 16 yükseliş gösterirken XRP ve bunun kardeş coin’i olarak gösterilen Stellar Lumens sırasıyla yüzde 3,27 ile yüzde 3,65 yükseliş yaşayarak aslında top 10 içerisinde rakiplerine göre oldukça geri kaldı.

XRP yatırımcıları sosyal medya üzerinde bu duruma tepki gösterirken, beklenmeyen bir olay yaşandı ve balinalar harekete geçti.

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre tamı tamına 90 milyon adet XRP, bilinmeyen bir cüzdandan Binance kripto para borsasına aktarıldı. Eğer bu işlem alım yapmayı planlayan balinalar tarafından yapıldıysa, XRP’nin önümüzdeki saatlerde ciddi bir yükseliş yaşaması oldukça muhtemel durmakta.

Boğa piyasası esnasında 3 doları bile geçen XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hala 0,29 dolardan işlem görmekte ve analistler XRP’nin yakın zamanda 1 dolara çıkmasını bile pek olası bulmuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

On Yılda Bitcoin Ağında 11 Trilyon Dolarlık İşlem Yapıldı!

Sonrakini Oku

Çin İlk Kripto Para Yasasını Kabul Etti!

Bir Cevap Yazın