XRP Ağında Sular Durulmuyor: Korkulan Transfer Yine Gerçekleşti

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’ye yatırım yapanların yüzü son haftalarda gülmeye başlasa da bu sevinç dış etmenler yüzünden oldukça kısa sürdü. 0,20 dolar bandından inanılmaz bir yükseliş elde eden ve 0,33 dolara kadar çıkan XRP’nin rallisi o tarihlerde de Ripple tarafından atılan adımlar ile resmen sabote edilmişti.

XRP fiyatı ne zaman yükselse Ripple tarafından veya yönetimin üst düzey isimleri tarafından yüklü XRP transferleri yapıldığı görülüyor ve bu durum yine değişmedi. XRP, yaşadığı sert düşüş atlatıp 0,30 dolara yeniden çıktıktan sonra ise bu sefer Bitcoin yüzünden sert bir düşüş yaşadı.

Yine McCaleb, Yine XRP!

Lider kripto para birimine ve piyasanın geri kalanına kıyasla çok daha az bir düşüş yaşayan XRP tam toparlanma sinyalleri vermeye başlamışken bu sefer korkulan haber Jed McCaleb’den geldi. Ripple kurucu ortaklarından olan McCaleb’in cüzdanına Ripple tarafından 60 milyon XRP gönderildiği ortaya çıktı.

Whale Alert tarafından da doğrulanan transfer, tam anlamıyla McCaleb’in satmak için yeni bir fona ulaştığını gösteriyor.

McCaleb’in 17 milyon dolar değerinde XRP‘yi anında satacağı bilinen bir gerçek. Ripple‘ın tam da fiyatların yükseldiği anlarda McCaleb’e yönelik transferleri arttırması ise yatırımcıların tepkisini çekmeye devam edecek gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

TFF ile BtcTurk, iş birliği anlaşması imzalıyor

Sonrakini Oku

Rekor Kıran Altcoin’in Ekibi Açıkladı: Gelişmeler Bitmedi

Bir Cevap Yazın