“Wonder Woman”, Cardano Tabanlı DEX’e Yatırım Yaptı!

Cardano‘nun ilk merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan AdaSwap, yakın zamanda gelişen blok zincirine özgü yeni bir merkezi olmayan değişim (DEX) oluşturmak için 2,6 milyon dolar topladı. Finansman, kadın liderliğindeki bir Girişim Sermayesi şirketi olan iAngels tarafından yönetildi ve Pluto Digital, GBV Capital, iAngels, Finova Capital ve Banter Capital gibi yatırımcılardan fon topladı.

Bununla birlikte, 2018 yılında “Wonder Woman” ile uluslararası bir süperstar olan İsrailli aktris Gal Gadot, projeye para yatıran melek yatırımcılar arasında yer alıyor.

Wonder Women, Cardano Tabanlı DEX’e Yatırım Yaptı

İsrailli oyuncu, yapımcı ve model, Cardano tabanlı DEX‘e yatırım yaptığını açıkladı. Gal Gadot, AdaSwap’ın finansman turuna katılmanın onun için “heyecan verici bir yatırım fırsatı” olduğunu açıkladı ve şöyle söyledi;

Bu, kripto alanında bizim için heyecan verici bir yatırım fırsatı.

Bununla birlikte Cardano CEO‘su Charles Hoskinson, israilli ünlü modelin DEX’e yatırım yapmasıyla birlikte Gadot’u “Cardano ailesi”ne kabul ettiğini açıkladı.

AdaSwap DEX Nedir?

AdaSwap DEX, kullanıcıların merkezi borsalara güvenmeden Cardano token’larını ve sabit paralarını takas etmesine olanak tanıyacak. İşlevi, işlem hacmine göre şu anda Ethereum‘daki en popüler merkezi olmayan borsa olan Uniswap’a benzer olacaktır.

Paylaşılan bir basın açıklamasına göre AdaSwap, yaklaşmakta olan bir NFT alım satıpm platformu da dahil olmak üzere AdaSwap’ın diğer protokollerinden bazıları ile “el ele” gidecek. DEX’in ayrıca coinleri stake etme ve “uzun vadeli” ve “yüksek getirili” likidite havuzlarından faiz kazanma gibi Defi yeteneklerini de içereceği bildiriliyor.

DEX ekosistemindeki çeşitli işlevler, kendi yerel kripto tokeni ASW tarafından desteklenecektir. Bu token, DEX’teki diğer token’larla serbestçe değiştirilebilecek ve yapılan bu işlemler ücretsiz olacaktır.

iAngels Ekibinin Açıklamaları

Bir açıklamada, iAngels ekibi AdaSwap’a yatırım yaptıklarını çünkü DeFi’nin “kitlelere finansal özgürlük ve demokratikleşme” getireceğine inandıklarını söyledi. Bu arada üreticiler Gadot ve Varsano, yatırımlarını “kripto alanında heyecan verici bir fırsat” olarak nitelendirdi.

AdaSwap kurucu ortağı Itay Levy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu, dünyamız üzerinde büyük etkisi olacak yeni bir finansal ekosistem oluşturmaya yönelik ilk ve en büyük başarılarımızdan biri. AdaSwap ekibi, hem teknik hem de ticari geçmişe sahip en iyi yatırımcılar tarafından desteklenen projemizle ilerlemekten gerçekten heyecan duyuyor.”

AdaSwap’ın şu anda CoinMarketCap ve CoinGecko gibi fiyat izleyicilerde listelenen bir fiyatı yok. Ancak Cardano‘nun yerel kripto para birimi ADA, şu anda en büyük 9. kripto para ve 30 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Teknoloji Devinden Yeni Hamle: Blockhain Tabanlı Bu Teknoloji Neler Getirecek?

Sonrakini Oku

Elon Musk Bu Firmayı Zorluyor: Bu Altcoin’i Artık Kabul Edecekler mi?

Bir Cevap Yazın