Winklevoss İkizleri: Bitcoin 20 Yıla Kadar En Az 30 Kat Büyüyecek Potansiyele Sahip

Bu hafta bir Bitcoin tahmini de ünlü Bitcoin milyarderleri Winklevoss ikizlerinden geldi.

Cameron Winklevoss, 7 Şubat Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in değerinin, 30 ile 40 kat büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in gelecekteki piyasa hacminin 5 trilyon $’ı aşacağını iddia ediyor. İkizler bu sayıyı, Bitcoin’in altınla olan rekabetinde, Bitcoin’in galip geleceğini düşündükleri için rahatlıkla söyleyebiliyor. Bunun yanında altının bugünkü piyasa değerine baktığımızda ise 7 trilyon $ civarında olduğunu görüyoruz.

CNBC’ye göre ikizler tahminlerinin, 10 ile 20 yıl içinde gerçekleşmesini bekliyorlar.

Ayrıca J.P.Morgan ve Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda Bitcoin’e karşı yapılan eleştirilere yanıt olarak Tyler Winklevoss, dijital paraların makineden makineye yapılan işlemlerde mükemmel bir araç olacağını savundu. Tyler Winklevoss konuyla ilgili şunları söyledi;

Kripto paralar aslında insanlar arası işlemler için önemli değildir. Ancak makineler arası ticaret ekonomik değere sahip olduğunda, Bitcoin ve Ethereum gibi protokollere ihtiyaç duyulacak. Gidip J.P.Morgan’dan banka hesabı açmaya gerek kalmayacak. Bu gibi zorunluluklar, internet bulunmadan önce bankacılar tarafından icat edilmiş eski konular olarak kalacak. Bana kalırsa, yapılan eleştiriler, yalnızca hayal gücünün yetersizliği ile ilgili.

Winklevoss ikizlerinin yanı sıra kripto para uzmanlarının 2018 sonu için beklentileri de, Bitcoin değerinin 50.000 $’ı aşması ve piyasa hacminin 1 trilyon $ seviyesine ulaşması yönünde.

Bunların yanında Bitcoin’in piyasa hacmi 6 Şubat Salı günü, girilen satış emirleriyle beraber 102 milyar dolara kadar düşmüştü. Ancak o günden sonra kendini toparlayan Bitcoin piyasası yaklaşık olarak 140 milyar dolara kadar ulaşmış durumda.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Agility, IBM-Maersk Blockchain Projesine Katıldı

Sonrakini Oku

Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik, Bankacılık Uygulamalarına Yenilik Getirecek

Bir Cevap Yazın