WhatsApp’a Bitcoin Gönderme Seçeneği Geldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ilk piyasaya çıkmasından bu yana hem fiyat açısından hem de altyapı ve ekosistem açısından inanılmaz gelişme ve büyüme elde etti. Blockstream gibi firmaların sunduğu yenilikler ile artık uydu üzerinden internetsiz bir şekilde bile gönderilebilen Bitcoin, yeni duyurulan bir habere göre ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden de gönderilip alınabilecek.

WhatsApp’a Bitcoin Desteği

Zulu Republic tarafından 19 Mayıs tarihinde yayınlanan bir bildiriye göre, firmanın kripto para mesajlaşma platformu Lite.Im, Facebook Messenger ve SMS desteğinden sonra WhatsApp’a da geldi. WhatsApp kullanıcıları artık direkt olarak uygulama üzerinden Bitcoin veya Litecoin(LTC) gönderip alabilecekler.

Kullanıcıların yapması gereken tek şey ise Lite.Im WhatsApp botunu eklemek ve ekranda yer alan yönergeleri takip etmek. Hizmet aynı zamanda bir tür referans programını da kapsıyor ve kullanıcılar bu yolla ekstra kazanç sağlayabiliyorlar. İsteyenler varsayılan dil, kripto para ve kendilerine özel şifre de belirleyebiliyorlar.

Send and Receive Bitcoin via WhatsApp

Hizmet şu an için sadece İngilizce İspanyolca dil desteğine sahip ve Litecoin ile Bitcoin’e ek olarak Ethereum (ETH) ile Zulu Republic‘in kendi token’i olan ZTX alımı veya gönderimini de destekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yatırımları Yükselişe Geçti

Sonrakini Oku

Ünlü CEO Bitcoin’in Yükseliş Sebebini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın