Web2’den Web3’e Evrilen Dünyada Teknoloji Devinden Bu Projeye Destek!

Teknoloji dünyasının devi ve önemli yapı taşlarından biri olarak kabul edilen Microsoft, Web3 tabanlı projelere desteğini sürdürmeye hızla devam ediyor. Gelişen teknoloji ve günümüz gereklilikleri ile Web3’e yönelen internet dünyasında Microsoft, Astar Network (#ASTR)’yi desteklediğini duyurdu.

Microsoft ve Web3

Bill Gates’in kurucusu olduğu Microsoft, bilgisayar yazılımları, teknolojik aletler ve lisanslı kullanılabilir programlar üretmesiyle biliniyor. Günümüzde artık Web2’nin Web3’e evrilmesiyle bu dev firma da tepkisiz kalmıyor ve teknolojik inovasyonu destekliyor. Gün geçtikte kripto paralar, blockchain, metaverse ve NFT’ler benimsendikçe Web3 giderek önemli bir konuma geliyor. Dolayısıyla yazılımcılar ve teknolojik şirketler hem yatırımlarıyla hem de bu sisteme katkılarıyla Web3 evrenini giderek arşa taşıyor.

Elon Musk’ın da daha önce tweetleriyle sıkça belirttiği üzere, artık internet Web3‘le yeniden doğuyor ve yeni bir dünya düzeni insanlığı bekliyor. Dijital evrenin gelişimi ile insanlar 3 boyutlu bu dijital evrene yavaş yavaş giriş yapıyor ve teknolojik gelişmeler yerinde saymıyor.

Astar’ın Hızlı Yükselişi

Web3’te bir protokol olan Astar Network aynı zamanda Binance Labs ve Microsoft Startups tarafından da destekleniyor. Astar Network, Polkadot üzerinde Ethereum, WebAssembly ve ZK Rollups gibi katman 2 çözümlerini destekleyen bir dApp merkezi olarak tanımlanabilir. Ayrıca bu protokolün kendine ait yerel tokenı da bulunuyor ve bu yazı yazılırken ise son 24 saatteki yükselişi ile ASTR 0,1088 dolardan işlem görüyor.

Tüm bunların ötesinde Web3, yapay zeka, makine öğrenimi ve yeni nesil internet kullanımı teknolojisi yolunda ilerliyor. Bu yollarla Web3’ün internete öğrenilmiş ve kişiselleştirilmiş deneyimler katması ve bunun giderek büyümesi hedefleniyor. Yani Web3’le internet, akıllı arama algoritmasını ve veri analitiği deposunu kullanarak daha da gelişebilir, otomatikleşmeye daha keskin bir geçiş sağlayabilir ve dolayısıyla internetin yeni bilgi okyanusu olabilir. Ayrıca Microsoft gibi büyük teknolojik firmalar bu tarz Web3 firmalarına desteğini artırdıkça bu gelişmeler daha da hızlanabilir ve yeni dünya düzeninin gelişi kaçınılmaz olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’li Senatör, Yasa Tasarısı Hazırlığında Sona Gelindiğini Duyurdu: Kripto Regülasyonlarında Son Durum!

Sonrakini Oku

Ark Invest CEO’su, “DeFi” Ekosisteminin Gelişimini Değerlendirdi! Metaverse Vurgusu da Dikkat Çekti!

Bir Cevap Yazın