Warren Buffet’ın Bitcoin (BTC) Yatırımı mı Var? Justin Sun Açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) daha önce “fare zehri” eleştirisini yapan Warren Buffett, Tron Foundation kurucusu Justin Sun’ın iddiasına göre aslında bir Bitcoin yatırımcısı. Tron kurucusu Justin Sun, 4 Ocak tarihinde attığı gönderisinde Warren Buffett’ın hem Bitcoin hem de TRX yatırımcısı olduğunu vurguladı.

Warren Buffett’ın Bitcoin Yatırımı Var

Peki Justin Sun’ın bu iddiası tam olarak neye dayanıyor? Justin Sun ve Omaha Kahini olarak bilinen milyarder Warren Buffett, 2020 yılının başlarında bir etkinlik yemeğinde bir araya geldi. Justin Sun bu yemek için 4 milyon dolardan fazla para ödemesi ve bunu “Tron için çok büyük bir etkinlik olarak” tanıtması ile gündeme gelmişti.

Justin Sun’ın bu yemek için 4,57 milyon dolar ödemesi ancak birkaç kere yemeğin ertelenmesi, kripto para sektörünün gündemini uzunca bir süre meşgul etti. Justin Sun ise sonunda bu yemeği gerçekleştirdi. Yemeğin gerçekleştirilmesine rağmen Tron fiyatında hiçbir değişiklik olmadı ve bu tarihte Justin Sun’ın başarısız girişimlerinden birisi olarak anıldı.

1 Bitcoin ve 2 Milyona Yakın TRX

Tron Foundation kurucusu bu toplantının devamında ise Samsung ile yaptığı ortaklık kapsamında Warren Buffett’a içerisinde kripto para cüzdanı bulunan bir Samsung akıllı telefon hediye etti. Justin Sun o tarihlerde yaptığı açıklamada ilgili cüzdanın içerisinde 1 Bitcoin ve 1 milyondan fazla TRX olduğunu vurgulamıştı.

Justin Sun, Warren Buffett’a verdiği telefonun cüzdan adresini (3AsXDKX1etLgegepVeJbhj7WeZiypVMgdt) bile paylaşarak isteyenlerin buna bakabileceğini açıkladı. Kendisine 1.930.830 TRX veren ve bunun Buffett’ın doğum gününü temsil ettiğini belirten Sun’a yalanlama ise gecikmedi.

Buffett İddiaları Yalanladı

Buffett söz konusu açıklamalardan sonra canlı yayında hiçbir kripto para yatırımı olmadığını ve kendisine verilen telefonu çöpe attığını vurgulamıştı. Sıkı bir Bitcoin ile kripto para eleştirmeni olarak bilinen Buffett’ın böyle bir açıklama yapması ise yatırımcıları şaşırtmadı.

Justin Sun’ın bu etkinliği ve duyuruyu tamamen TRX için yaptığı biliniyor. Justin Sun bunun gibi duyurularla daha önce TRX fiyatına ciddi yükselişler getirmiş olsa da artık bunda pek başarılı değil. TRX fiyatı da buna bağlı olarak top 10 içerisinden top 20 içerisine geriledi ve düşmeye de hızla devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litecoin’in Performansı Göz kamaştırıyor: LTC, Tam Gaz İlerliyor

Sonrakini Oku

ABD’den Blockchain ve Stablecoin İzni Çıktı! BTC ve ETH Hemen Tepki Gösterdi!

Bir Cevap Yazın