Wall Street Firmasının borsa varlıkları arasında Bitcoin var

Business Insider’ın 17 Mart günü yayınladığı haberine göre, dünyanın dört bir yanındaki hisse senetlerinin, günlük ortalama değeri 13 milyar sterline yaklaşan Wall Street ticaret şirketi Jane Street Capital, işlem gören varlıkları arasında Bitcoin (BTC) var.

Wall Street Firmasının borsa varlıkları arasında Bitcoin var

Şirketten bir açıklama şöyle diyor:

Jane Street, Bitcoin’de dahil olmak üzere çok çeşitli varlık sınıflarında küresel olarak 56.000’den fazla ürünü işlemektedir.

Adı açıklanmayan kaynaklar, Business Insider’a, 2000 yılında kurulan Jane Street’in henüz sadece geçen yıl kripto para ticaretine katıldığını söyledi. Şirketin web sitesi, 2017 yılında tüm ürünlerde 5,6 trilyon dolarının işlem gördüğünü bildirdi.

Şubat 2016’da şirket New York Times tarafından “gizli” bir ETF firması olarak tanımlandı. Jane Street’in Bitcoin ticaretinin kâr rakamları halka açık olmasa da, şirket kripto pazarlarına daha fazla katılıma olumlu baktığını belirtti:

Jane Street her zaman ticari fırsatlara yönelik bir yaklaşım benimsedi ve bunu yapmaya devam edecek. Daha fazla kripto ürünü ortaya çıktıkça, dahil olmayı planlıyoruz.

Diğer Wall Street yatırımcıları da zaten kripto vagonuna atladılar. Büyük Amerikalı yatırımcı Bill Miller, aralık 2017’de gazetecilere verdiği röportajda, risk fonu parasının bir kısmını Bitcoin’e yatırdığını söylemişti.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coca-Cola Blockchain Temelli Bir Projede Yer Alacak

Sonrakini Oku

Sibirya kripto para madenciliği için yatırım yapmaya hazırlanıyor

Bir Cevap Yazın