Wall Street Analisti: Boğa Piyasası Devam Ediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hafta sonuna girmeden önce inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve bir önceki hafta sonuna kıyasla yaklaşık yüzde 30 artış gösterdi. Birçok kripto para analisti bunu doğal bir yükseliş olmadığını ve balina pump’ından ibaret olduğunu dile getirse de, BTC 9.000 doların üzerinde olmanın keyfini çıkartıyor.

Ancak tabii ki kripto para sektöründe genellikle böyle yükselişlerin bir düşüşü de oluyor. Ünlü kripto para analisti Tom Lee ise, konu hakkında yayınladığı gönderisinde birçok riskin artık bittiğini ve boğa piyasasının devam edeceğini müjdeledi.

Boğa Piyasası Sürüyor!

Tom Lee, kripto para sektörü ve Bitcoin için geçtiğimiz günlerde görülen sinyalleri sıraladı ve bunlar arasında Çin’in dostane yaklaşımının, S&P 500 endeksinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının, Bitcoin Sefalet Endeksi’nin dibi bulup yükselişe geçtiğinin, Bitcoin’in Cuma günü devasa yükseliş yakaladığının yer aldığını aktardı.

Bitcoin geçtiğimiz ay içerisinde 7.500 dolara kadar gerilese de, uzmanları yanıltarak ciddi bir yükseliş elde etmeyi de başardı. Birçok kişi ise bu yükselişin Çin FOMO’sundan kaynaklandığını belirtmekteydi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin Bitcoin Konusunda İlk Niteliğinde Bir Karara Daha Vardı!

Sonrakini Oku

Binance Blockstack’ten 250.000 Dolarlık Listeleme Ücreti Aldı!

Bir Cevap Yazın